Alphabet için Google’a kötü haber!

Teknoloji Firmaları
Yeni bir yapılanmaya giderek Google dahil, sahip olduğu tüm şirketleri ‘Alphabet’ adı altına bir şirketin şemsiyesi altında toplama kararı alan ABD merkezli teknoloji devinin bu firmayı &#...
EMOJİLE

Yeni bir yapılanmaya giderek Google dahil, sahip olduğu tüm şirketleri ‘Alphabet’ adı altına bir şirketin şemsiyesi altında toplama kararı alan ABD merkezli teknoloji devinin bu firmayı ‘Alphabet.com’ isimli internet sitesi üzerinden tanıtmaması merak uyandırmıştı.

Google’ın duyurusunun arından yoğun bir trafik alan Alphabet.com kısa sürede yoğunluktan dolayı kilitlendi 

Alphabet’in kuruluş amacını kısaca açıklamak gerekirse aralarında Google’ın da olduğu birçok şirketin bir araya geldiği bir yapının üzerinde yer alacak kurum olarak çalışacak diye

SİTE ADI 20 YILDIR BMW’YE AİT

NTV’de yer alan habere göre  Alphabet.com adresi üzerinden hizmet veren bir dev şirket daha var. New York Times’ta yer alan habere göre, Alphabet.com domain adresi Alman otomotiv devi BMW’ye ait.

Alphabet.com üzereinde filo hizmeti sunan BMW, bu sitenin şirketin önemli bir birimi olduğunun altını çiziyor ve satışın söz konusu olmadığını belirtiyor.

BMW’nin site adını bundan yaklaşık 20 yıl önce alması, Google’ın neden bu domain yerine İngiliz alfabesindeki ilk ve son üç harfin yer aldığı abc.xyz’yi kullandığına da netlik kazandırdı.

Şirketin bu adresi satın almak içingirişmlerinin olup olmadığına dair resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak Google’ın Alphabet.com’u bünyesine katması için oldukça dişli bir şirketi ikna etmesi gerekecek.

abc.xyz üzerinden açıklamalarda bulunan Google kurucularından Larry Page, Alphabet’in kurulması kararının büyüyen Google’ı ve çalışmalarını daha doğru ve rahat bir şekilde yönetebilmek adına alındığının altını çiziyor.

ALPHABET NEDİR?

Yeni şirket yapılanmasına göre, Google’in temelini oluşturan arama motoru ve internet reklamı gibi alanlar, şoförsüz otomobil ve uçak gibi yeni teknolojik faaliyetlerden ayrılacak.

Alphabet çatısı altında varlık gösterecek olan Google şirketine YouTube, Androdid, akıllı telefon uygulamaları ve bununla ilgili faaliyetler bağlı olacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme