Almanya’da Apple’a Şok!

Teknoloji Firmaları
Motorola‘nın Almanya’da Aralık 2011′de aldırdığı karar bugün uygulamaya kondu ve Apple’ın ülkedeki online mağazasından iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 ve 3G’li iPad 2 ürü...
EMOJİLE

Motorola‘nın Almanya’da Aralık 2011′de aldırdığı karar bugün uygulamaya kondu ve Apple’ın ülkedeki online mağazasından iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 ve 3G’li iPad 2 ürünleri kaldırıldı.

Motorola Mobility, sahip olduğu 3G iletişim patentlerinin Apple tarafından izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle geçtiğimiz Aralık’ta mahkemeden ihtiyati satış durdurma kararı aldırmıştı. Verilen bu karar Motorola tarafından bugün infaz ettirildi.

iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPad 2 içinde bulunduğu 3G bağlantı özelliğine sahip olan cihazların online satışı durduruldu. Ürünler, perakende mağazalarında satılmaya devam ediyor.

Bu gelişme sonrasında Apple’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Son uygulamanın iptali için yasal girişimde bulunacağını söyleyen firma yetkilileri, Motorola’nın elinde bulunan 3G patentlerini kullanabilmek için daha önce ‘uygun’ teklifler götürdüklerini ancak Motoroloa Mobility’nin bu teklifleri reddettiğini savundu.

Motorola ise 2007 yılından bu yana Apple’a 3G patentlerini kullandırmak için ‘uygun’ teklifler sunduklarını, Apple’ın ise 5 yıldır anlaşmaya varmadığını açıkladı.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme