Akıllı Telefon Satışları Ne Durumda?

Teknoloji Firmaları
Ülkemizde olduğu gibi dünyada da akıllı telefon satışları artarak devam ediyor. Canalys’in açıkladığı rakamlara göre 2011’in birinci çeyreğinde akıllı telefon satışları yüzde 83 artarak 10...
EMOJİLE

Ülkemizde olduğu gibi dünyada da akıllı telefon satışları artarak devam ediyor. Canalys’in açıkladığı rakamlara göre 2011’in birinci çeyreğinde akıllı telefon satışları yüzde 83 artarak 101 milyona ulaştı. İşletim sistemi bazında piyasaya sunulan en çok akıllı telefon ise yüzde 35’lik oranla Android olurken, Nokia ve Symbian’ın oranı yüzde 39’dan yüzde 24’e geriledi. Ancak Nokia yine de üretici firmalar arasında liderliği elinde bulunduruyor.

Genel akıllı telefonlarla beraber Apple’ın da oranı artarak yüzde 19’a yükseldi. RIM’in düşüşü ise devam ediyor. Satılan Windows Phone 7 telefonların ne kadar olduğu ise gizemini koruyor. Microsoft’un bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmamış olması da spekülasyonların devam etmesine neden oluyor. Canalys’e göre 2011’in birinci çeyreğinde 2.4 milyon adet Windows Phone 7 telefon piyasaya sürüldü.
 

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme