4K’lı aynasız fotoğraf makinesi

Teknoloji Firmaları
Yeni endüstri standardı haline gelmeye başlayan 4K yani Ultra HD standardında video kayıt özelliğini destekleyen cihaz sayısı her geçen gün artıyor. Bugüne kadar 4K özelliğini destekleyen ürünü bulunm...
EMOJİLE

Yeni endüstri standardı haline gelmeye başlayan 4K yani Ultra HD standardında video kayıt özelliğini destekleyen cihaz sayısı her geçen gün artıyor. Bugüne kadar 4K özelliğini destekleyen ürünü bulunmayan Nikon, yeni aynasız fotoğraf makinesi 1 J5’i tanıttı. 

20.8 Megapiksel çözünürlük sunan yeni fotoğraf makinesi, 12800’e kadar çıkan ISO desteği, NFC, Wi-Fi özellikleri, 3 inçlik öne doğru döndürülebilir ekranı ve ağır çekim saniyede 120 kare video kayıt gibi fonksiyonlara sahip. 

Kompakt bir gövdeye sahip olan objektifi değiştirilebilir aynasız bir model olan 1 J5’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ise 4K video kayıt desteği sunması. Fotoğraf makinesi 3840×2160 piksel çözünürlüğünde video kayıt edebiliyor. Ancak bu videolar akıcı olarak tabir edilen saniyede 30 kare değil 15 kare kayıt edilebiliyor. Teknik sınırlamalar yüzünden seçilen bu düşük kare sayısı bazı kullanıcılar için sıkıntı olabilir. Fotoğraf makinesinin 10-30 mm objektifle beraber satılacak olan kit sürümün yurtdışı fiyatı 500 dolar olarak açıklandı. 

4K yaygınlaşıyor

Aynasız kategorisinde 4K video kayıt destekleyen fotoğraf makinesi sayısı şimdilik çok fazla değil. Video kayıt edebilen son kullanıcıya yönelik ürünlerin adedi de bir elin parmaklarını geçmiyor. Ancak 4K destekleyen kamera, fotoğraf makinesi, monitör, televizyon, projeksiyon ve benzeri cihazların sayısı her geçen gün artıyor. Aljazeera

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme