2012’de Tanışacaklarımız!

Teknoloji Firmaları
2011’de birçok yeni teknolojik cihazı ve yeni teknolojiyi kucakladık. Ancak 2012 artık oldukça yakın ve yeni senede bizlere heyecan verecek yeni oyuncakları gözden geçirmenin zamanı geldi. İşte ...
EMOJİLE

2011’de birçok yeni teknolojik cihazı ve yeni teknolojiyi kucakladık. Ancak 2012 artık oldukça yakın ve yeni senede bizlere heyecan verecek yeni oyuncakları gözden geçirmenin zamanı geldi. İşte önümüzdeki 12 ayda bizler için ortaya çıkacak en önemli teknolojilerden 5’i:

Android Ice Cream Sandwich (Android 4.0)

Android 2.3 ile 3.0’ı bir araya getirerek "parçalanma" sorununu çözmeyi hedefleyen yeni sürüm, bunu başarabilecek mi hep beraber göreceğiz. Ancak Android 4.0’ın getirdiği yeni boyutlandırılabilir ve kaydırılabilir widget’lar, "holografik" arayüz ve diğer yeni işlevler, hepimizi heyecanlandırıyor.

Yeni iPhone

Apple’ın bu sene piyasaya sürdüğü iPhone 4S, çift çekirdekli işlemci, iOS 5 ve yenilenmiş kamerası ile bugünkü son Android telefonlarına benzer teknik özelliklere sahip. Ancak farklı bir tasarıma ve süpriz özelliklere sahip iPhone 5’in ortaya çıkması dengeleri değiştirebilir.

Lytro Light-Field kamera ve diğerleri

Lytro Light-Field kamera

Bu inanılmaz kamera, fotoğrafı çektikten sonra odaklanmanıza izin veriyor. Kamera eğer gerçekten tanıtımdakine benzer bir biçimde çalışıyorsa, şimdiye dek ortaya çıkan en yenilikçi kameralardan bir tanesi olabilir.

Ultrabook’lar

2012, Windows tabanlı Ultrabook’lar için önemli bir sene olabilir. Intel Core işlemcilere, SSD’lere, yüksek performansa ve 1.000 dolarlık fiyatlara sahip ultrabook’lar, ilk olarak 2011’in sonlarında Toshiba, Acer, Asus ve Lenovo’dan gelecek.

Canon PowerShot S100

PowerShot S95, boyutuna göre inanılmaz bir fotoğraf makinesiydi. Bu makine ise onun açıklarını kapatıyor. 1080p video kaydı, 8-fps burst modu, düşük aydınlatma optimizasyonlu CMOS sensörü ve F2.0 diyafram ile PowerShot S100, S95’in varisi olabilir.

Milliyet

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme