200 GB kapasiteli bellek kartı

Teknoloji Firmaları
Bellek kartı Full HD çözünürlüğünde 20 saat videoyu depolayabiliyor Bellek kartı üreticisi SanDisk, 200 GB kapasiteli microSD bellek kartını duyurdu. Firmanın Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition ism...
EMOJİLE

Bellek kartı Full HD çözünürlüğünde 20 saat videoyu depolayabiliyor

Bellek kartı üreticisi SanDisk, 200 GB kapasiteli microSD bellek kartını duyurdu. Firmanın Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition ismini verdiği bellek kartı yakın zamana kadar 128 GB olan üst limiti daha da yukarı taşıyor.

Class 10 yani saniyede en az 10 MB dosya aktarım hızına sahip olan bellek kartının bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceği açıklandı. Bellek kartının ABD fiyatı ise 399 Dolar olacak. Bellek kartına Full HD çözünürlüğünde 20 saat video depolanabiliyor. 

Aljazeera’Nin haberine göre bazı cep telefonu markalarının bellek kartı yuvasını kaldırmaya başladığı günümüzde birçok üretici 128 GB bellek kartını bile desteklemiyor. Hali hazırda böyle bir durum varken 200 GB bellek kartının nerede ve nasıl kullanılacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak özellikle 4K’nın yaygınlaşmasıyla beraber aksiyon kameraları için kapasite ihtiyacı doğabiliyor. Yine de bu kadar büyük kapasiteli bir belleği doldurmak çok kolay değil.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur