Yollardaki çukurları artık önceden bileceğiz

Otomobil
Önümüzdeki dönemlerde araçların çok daha fazla akıllı olacağını söyleyebiliriz. Daha önce sizin geçtiğiniz yoldan geçmiş bir aracın verileri sizin aracınız tarafından algılandıktan sonra aracınızın si...
EMOJİLE

Önümüzdeki dönemlerde araçların çok daha fazla akıllı olacağını söyleyebiliriz. Daha önce sizin geçtiğiniz yoldan geçmiş bir aracın verileri sizin aracınız tarafından algılandıktan sonra aracınızın sizi uyarması ve böylece sürüş konforunuzun artması kulağa hoş geliyor.

Ayrıca bu veriler sayesinde yolların düzenlenmesi de yine tüm araçlar için sürüş konforunu artıracak bir diğer fayda diyebiliriz. 

sosyalmedya.com da çıkan habere göre Jaguar – Land Rover yetkilileri yaptıkları açıklamaya göre yeni Range Rover’larda işte bu konforu sağlayacak olan yolları tarayan ve çukurları diğer araçların verileri ile karşılaştırıp bir merkeze ileten bir teknoloji geliştirdiler. 

Bu teknolojiyi, özellikle devlet kurumlarının yol düzenleme çalışmalarında da kullanılabileceğini belirtiyorlar.

Geliştirilen teknolojide GPS tabanlı konum verileri ve tekerlekteki süspansiyonların yükseklik değişimlerine dair veriler alınarak bulutta toplanıyor. Bu veriler ilk olarak Range Rover Evoque ve diğer spor model Range Rover’larda kullanılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme