Yılın En Güvensiz Arazi Aracı

Otomobil
S.U.V’ler veya bilinen isimleriyle arazi araçları, pek çok kişi tarafından prestij sembolü olarak görülür ve otomobil severlerin hayallerini süsler. Renault’un desteğini arkasına alan Daci...
EMOJİLE

S.U.V’ler veya bilinen isimleriyle arazi araçları, pek çok kişi tarafından prestij sembolü olarak görülür ve otomobil severlerin hayallerini süsler.

Renault’un desteğini arkasına alan Dacia, Duster modeliyle hem imajı hem de ekonomikliği bir araya getirmeyi hedefledi. Şık görünümü ve kaslı yapısı ile bunu bir nebze başardı da…

Maalesef, ülkemizde çok popüler olan Duster, güvenlik kriterlerinin gereğini karşılayamadı uyamadı. Artık 5 üstünden 4 yıldız almanın bile başarısızlık kabul edildiği testte, 3 yıldızı zorlukla elde edebildi.

Testler sonucunda, sürücü ve yolcunun karın ve göğüs bölgesine ciddi yük bindi. Yandan çarpma testinde ise, kullanıcıların omuz bölgeleri zarar gördü. Hız sınırlayıcı ve ESP’yi opsiyonel olarak sunan Duster, bu noktadan da puan kaybetti.

Sonuçta yolcu güvenliğinde yüzde 74, çocuk güvenliğinde yüzde 78, yaya güvenliğinde yüzde 28 ve güvenlik sistemlerindeyüzde 29′luk puan elde edilebildi.

Mynet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme