Yeni Ford Focus, Türkiye Yollarında!

Otomobil
Galeriye gitmek için tıklayınız… Türkiye’de 39 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkan yeni Ford Focus, kendi kendine park etme, dinamik tork kontrolü, kör nokta uyarı sistem...
EMOJİLE

Galeriye gitmek için tıklayınız…

Türkiye’de 39 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkan yeni Ford Focus, kendi kendine park etme, dinamik tork kontrolü, kör nokta uyarı sistemi gibi üst sınıf otomobillerde bulunan güvenlik ekipmanıyla, ekonomik ve çevreci motorları bir arada sunuyor.

Ford Otosan yeni Focus’u, teknolojiye özgürlük getirecek ve yüksek teknoloji herkes tarafından kullanılır hale gelecek sloganıyla piyasaya çıkardı. Geçen 9 yılda lider olduğu toplam otomobil pazarında, onuncu yılda da lider olmayı hedefleyen Ford Otosan, son aylarda pazara sunduğu binek otomobilleriyle, toplam pazarda olduğu gibi, bugün ikinci sırada olduğu binek otomobil pazarında da liderliğin uzakta olmadığı mesajını veriyor. Türk tüketicisinin 1999 yılında tanıştığı Focus, Escort’un yerini almıştı.

O yıllarda toplam otomobil pazarından yüzde 5.6 pay olan Ford Otosan, Focus’un pazara girmesiyle birlikte 2002 yılından bu yana pazar payını yüzde 10’lara taşımayı başardı. Şirket aslında hafif ticari araç üreticisi olarak anılmasına rağmen, binek otomobil pazarında da ikinci sıraya yerleşti. Focus’un tanıtımı sırasında konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, kendi sınıfının üstünde teknolojileri sunan yeni aracı, otomobil dünyasında bir devrim olarak tanıttı.

 Galeri için tıklayınız…
Otay, “Nasıl Henry Ford 1900’lerin başında otomobili seri üreterek kitleler için ulaşılabilir hale getirdiyse, yeni Focus da otomotiv sektöründe bugün üst segmentlerde sunulan pek çok teknolojik özelliği demotratikleştirerek herkes tarafından ulaşılabilir hale getirdi.” dedi. Yeni Focus Türkiye‘ye Almanya’dan ithal edilecek. Ford  Otosan yıl sonuna kadar yeni Focut’la birlikte, mevcut Focus’u da satmaya devam edecek. Satış hedefi 25 bin adet olarak açıklandı. Bu rakamın 10 bin adetini yeni Focus, 15 bin adedini ise mevcut Focus oluşturacak.

3 MOTORDA 4 FARKLI GÜÇ
Yeni Focus 1,6 litre 125 beygirlik benzinli, 1,6 litre 180 beygirlik Ecoboost motorlu benzinli, 95 ve 112 beygirlik 1,6 litre TDCi motorlu olmak üzere toplam üç motor, dört güç seçeneğiyle satılacak. Satışların yüzde 35’ini 5 kapılı, yüzde 65’ini ise 4 kapılı versiyon oluşturacak. Benzinli versiyonlarla birlikte sunulacak olan 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği ve Station Wagon ise yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacak.

"YIL SONUNA KADAR ABD’YE 3 BİN TAKSİ SATMIŞ OLACAĞIZ"
Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Ford’un eski bir otomobil şirketinden, çağdaş bir teknoloi şirketine dönüştüğünü belirterek, New York Taksi ihalesini kazanmış olmaları halinde bunun kendileri için diğer işleri gibi bir iş olacağını belitti. Otay, ABD’nin çeşitli eyaletlerinde bugün binlerce Transit Connect’in taksi olarak kullandığını hatırlarak, bu yılın sonuna kadar ABD’ye taksi olarak kullanılmak üzere ihrac edecekleri araç sayısının 3 bini bulacağını söyledi.

ESKİSİNDEN 5 BİN TL DAHA PAHALI
Mevcut Focus’un 100 beygirlik Comfort versiyonunun liste fiyatı 34 bin 655 TL, ancak bugünlerde kampanya ile bu modelin fiyatı 33 bin 955 TL’ye kadar düşürüldü. Yeni Focus’un başlangıç modeli olan 125 beygirlik Trend versiyonu ise 39 bin 900 TL’den satılıyor. Bu iki model arasındaki fiyat farkı kampanyadan ötürü 5 bin TL’nin üzerine çıkıyor. Mevcut Focus’ta 109 beygirlik 1.6 TDCi, 50 bin 865 TL’den satılırken, yeni Focus’ta beygir gücü 125’e çıkan 1.6 TDCi’nin fiyatı 55 bin 100 TL olarak belirlenmiş. Yeni Focus’un hiç şüphesiz en iddialı versiyonu olan Ecoboost motorlu 180 beygirlik 1.6 benzinlinin fiyatı ise 51 bin 500 TL’den başlıyor. Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, yeni Focus’u Style verisyonunun, 2 bin TL ekstra fiyatla satın alınabilen Plus paketle seçilmesi halinde oldukça tatmin edici bir donanım seviyesine ulaşılabileceğini belirtti. Plus paketinde ısıtmalı ön camlar, otomatik park sistemi, elektrikli katlanan yan aynalar, ESP, dinamik tork kontrolü ve yan hava yastıkları sunuluyor. Bu paketle satın alınan Style donanımlı, 5 kapılı benzinli 125 BG’lik yeni Focus’un anahtar teslimi fiyatı ise 44 bin 740 TL’ye geliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme