Volvo’dan Yakıt Tüketimini Düşüren Teknoloji

Otomobil
Hem dört silindirli motorla altı silindirli gibi hızlanma sağlayan hem de yüzde 20’ye varan bir yakıt ekonomisine imza atan; hafif, ucuz ve etkili bir çözüm… Volvo Car Corporation, önümüzd...
EMOJİLE

Hem dört silindirli motorla altı silindirli gibi hızlanma sağlayan hem de yüzde 20’ye varan bir yakıt ekonomisine imza atan; hafif, ucuz ve etkili bir çözüm…

Volvo Car Corporation, önümüzdeki sonbaharda, kinetik enerji geri dönüşüm sistemini test eden dünyanın önde gelen birkaç otomotiv üreticisi arasına girecek.

Volvo Powertrain ve SKF ortaklığı ile gerçekleştirilen projede, fren sırasında kaybolan enerjinin kinetik dönüşümünü sağlayan yeni nesil teknoloji için İsveç Enerji Ajansı’ndan 1 milyon USD’lik bir destek sağlandı.

VCC Güç Aktarım Organları Başkan Yardımcısı Derek Crabb yaptığı açıklamada, "Amacımız kinetik enerjinin tam anlamıyla dönüşümünü sağlayan bir sistem geliştirmek. 2011 yılının ikinci yarısında, bir Volvo aracı teste girecek.

Bu teknoloji, yakıt tüketimini yüzde 20’ye kadar azaltma imkânı veriyor. Dahası, sürücüye ekstra güç artışı sağlıyor ve dört silindirli motorlar, altı silindirli motorlar gibi ivme kazanabiliyor," dedi.

En Son Haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme