Volvo S60 ile Sıfır Kaza!

Otomobil
Fotoğrafları yayımlanan Volvo S60′ın, önündeki bir yayayı belirleyerek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyebilen ”Çarpışma Uyarılı Tam Ot...
EMOJİLE

Fotoğrafları yayımlanan Volvo S60′ın, önündeki bir yayayı belirleyerek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyebilen ”Çarpışma Uyarılı Tam Otomatik Fren ve Yaya Algılama Sistemi” (Pedestrian Detection) ile donatılabileceği bildirildi.

Volvo‘dan yapılan yazılı açıklamada, yenilenerek bugüne kadarki Volvo modellerinden sportifliği ve dinamizmiyle ayrılan, ilk fotoğrafları yayımlanan Volvo S60’ın dünya lansmanının, gelecek yıl mart ayının başlarında gerçekleştirilecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacağı belirtildi.

Sportif sedan otomobilin üretimine 2010 yılı yaz aylarının başında Belçika Ghent‘teki Volvo Cars fabrikasında başlanacağı ifade edilen açıklamada, yeni Volvo S60‘ın, önündeki bir yayayı tespit ederek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyecek ”Çarpışma Uyarılı Tam Otomatik Fren ve Yaya Algılama Sistemi (Pedestrian Detection)” ile donatılabileceği vurgulandı.

Volvo Cars Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Stephen Odell, Volvo S60’ı bir sanatçının şaheserine gösterdiği özenle şekillendirdiklerine dikkati çekerek, ”Hem tasarımı hem de sürüşüyle bundan önceki tüm Volvo modellerinden ayrılan yeni Volvo S60 modelimiz aynı zamanda direksiyonun ardında kendinizi daha güvenli hissetmenizi ve kendinizden daha emin yol almanızı sağlıyor” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme