Ve Mercedes Brabus CLS Türkiye’de

Otomobil
Haberin Foto-Galerisi İçin Tıklayınız…   Almanya’dan direkt olarak Brabus modifiyeli olarak ithal edilen CLS’ler dış görünün ve performans değerleri ile dikkat çekiyor...
EMOJİLE

Haberin Foto-Galerisi İçin Tıklayınız…
 
Almanya’dan direkt olarak Brabus modifiyeli olarak ithal edilen CLS’ler dış görünün ve performans değerleri ile dikkat çekiyor.

Mercedes marka araçlara yaptığı resmi modifiye işlemleri ile tanınan Brabus, Mercedes markasının resmi olarak onay verdiği bir marka. Mayıs ayından bu yana satışa sunulan Brabus CLS farklı motor seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuldu.  İstanbul F355’in Etiler ve Bağdat Caddesi’ndeki showroomlarda  sergilenen Brabus CLS modifiyeli otomobillere meraklı otomobil sevenler tarafından büyük ilgi görüyor. 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Brabus tarafından sportif ve aerodinamik verimliliği ile birleştiğinde zarif tasarım Brabus bir özelliğidir. Rüzgar tüneli vücut bölgelerinde yeni CLS için gelişmiş ve esnek, yüksek kaliteli Pur-R-Rim OEM kalitesinde üretiliyor. Ön kısımda tampon ve kullanılan LED gündüz farı farklılığı ortaya koyuyor. Kapı kollarında kullanılan gizli ışıklar uzaktan kumanda ile devreye giriyor. Tek kapı hissi veren CLS yan tasarımında Brabus dokunuşları kendini hissettiriyor. Arka Brabus rocker panelleri dört kapı bile ve daha gergin düşük görünüyor.

Kolay ve güvenli yükleme ve karanlıkta gövde boşaltma için LED ışıklar da Brabus arka apron içine gömülürler.Yeni arka tampon seti özelleştirilmiş kesik, Brabus spor dört egzoz borusu mükemmel egzoz sistemi. Arka merkezi bir reflektör ile yuvarlanır.Brabus arka spoyler, aerodinamik optimum denge sağlar ve Brabus tasarımcı takım sportif görünümü vurgular. özel Brabus için önemli bir katkı da 10.5Jx20 8.5Jx17 arasında değişen boyutlarda Brabus Monoblok tekerlekler yapmak Coupé yeni CLS arayın. OEM kaliteli alaşım jantlar üretilen ürün veya çok parçalı tek yapı mevcuttur ve altı farklı tasarımlar bulunmaktadır. Arka tamponda bu değişimlerden nasibini almış.

20 inç çapındaki jantlar da 305/25 ZR20 ve 255/30 ZR20 lastikler kullanılıyor. Özellikle sportif düşük profilli lastikler ile kullanılmak üzere teknoloji ortakları Bilstein ile birlikte geliştirilen Brabus süspansiyon çözümlerdir tasarlanmıştır. 30 milimetre düşürülmesi için Brabus spor yaylar arasında değişir. Spor talepleri düşürülmesi istenen bir sıkı ama rahat damper kurulum birleştiren Brabus eksiksiz şasi ile karşılanmaktadır. CLS modelleri hakkında 35 milimetre Brabus süspansiyon modülü ile düşürülebilir yarı aktif havalı süspansiyon sistemi AIRMATIC ile fabrika bulunuyor.

Brabus Mercedes-Benz otomobiller için performans yükseltmeleri dünyanın en büyük sunmaktadır.

31 hp / 22,8 kW ve 560 Nm Brabus bir maksimum tork ECO PowerXtra D4 Performans ile CLS 250 CDI BlueEFFICIENCY aydınlığa çıkartıyor. CLS 350 CDI BlueEFFICIENCY için ECO PowerXtra sistemi geliştirildi. Diğer Mercedes 350 CDI’larda da kullanılan bu aparat sayesinde güç 265 HP’den 313 HP’ye yükseliyor. ECO PowerXtra sistemi Türkiye’de de Brabus’un garanti kapsamında sunuluyor. Ayrıca www.f355.com.tr adresinden de diğer Brabu modelleri hakkında bilgi almak mümkün.

Brabus’un 2010 yıllında tüm dünyadaki temsilcileri arasında en çok büyüme gösteren firması Türkiye’deki F355 oldu. F355; başta ABD, Rusya ve birçok Avrupa ülkesindeki Brabus temsilcilerinden daha fazla büyüme göstererek bu ödülü aldı. F355 satışlarını 2010 yıllında yüzde 300’e çıkarttı. Alman tuning devi Brabus her yıl bu konuda yaptığı değerlendirme ile yılın en iyi büyüme gösteren mümessilini seçiyor.

RESMİ ONAYLI!
Mercedes marka araçlara yaptığı modifiye işlemleri ile tanınan Brabus, Mercedes markasının resmi olarak onay verdiği bir marka. Bu ayrıcalık Brabus’u Mercedes araçlarında uzmanlaştırırken İstanbul’da 2 showroom ve 1 servisle hizmet veren F355 Brabus’un en çok büyüme gösteren mümessili oldu.

Geçtiğimiz günlerde Brabus temsilcileri yılın büyüme gösteren ülkesinin açıklandığı toplantıda Almanya’da bir araya geldiler. Türkiye Brabus temsilcisi F355’in sahibi ve Genel Müdürü Aykut Karan da bu toplantıya katılanların arasında bulunuyordu. Brabus’un kurucusu ve Genel Müdür Prof. H.C. Bodo Buschmann’ın elinden “2010 Yılı En Çok Büyüme Gösteren Mümessil Sertifikası”nı alan Karan, otomotivdeki büyümenin tuning sektörünü de olumlu etkilediğini dile getirdi. Aykut Karan konuşmasında “2010 yılı Türkiye’de lüks otomobil satışlarında oldukça iyi bir dönem geçirdi ve bu da bizim gibi kurumsal firmalarla tuning işi yapan firmaları olumlu yönde etkiledi. Ayrıca Brabus’a duyulan güveni de eklersek büyüme göstermemiz daha kolay oldu.” dedi.

Ahmet Çelik / HABERTURK
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme