Toyota Fun Vii:Dokunmatik Konsept Otomobil

Otomobil
Toyota’nın "dört tekerlekli akıllı telefon" diye tanımladığı konsept aracı Fun Vii basına tanıtıldı. Bu yeni konsept aracın en dikkat çeken yanı, tamamen dokunmatik ekranla kaplanmış o...
EMOJİLE

Toyota’nın "dört tekerlekli akıllı telefon" diye tanımladığı konsept aracı Fun Vii basına tanıtıldı. Bu yeni konsept aracın en dikkat çeken yanı, tamamen dokunmatik ekranla kaplanmış olan kapıları.

"Konsept araç" deyince artık aklımıza yenilik yapan araçlar değil, sadece şekli günümüzde kullandığımız araçlara benzemeyen "saçmasapan" tasarımlar geliyor. Bundan yaklaşık 15 sene önceki gazetelerde "işte 2000’lerin arabası" diye sunulan saçmasapan tasarımlardan hiçbirini bugün kullanmıyoruz.

Kullandıklarımız sadece o arabaların bazısında bulunan küçük, yaratıcı ayrıntılar. Buna da en güzel örnek günümüzde neredeyse her arabada, hatta telefonlarda bulunan GPS destekli navigasyon sistemi.

Toyota Fun Vii, dokunmatik ekranlı kapılarıyla belki göze hitap ediyor, fakat sunduğu fikirler gelecekte "akıllı otomobil" kavramının öncüsü kabul edilebilir.

Diğer yandan böyle bir arabayı satın aldığınızı ve mahallenizin çocuklarının anahtarla boydan boya çizdiğini hayal edin. Sonuç harakiri.

TeknoKulis

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme