‘TAYYİP’ İsmi İhracatı Patlattı

Otomobil
10 yıldır traktör parçaları üreten ve Orta Doğu’ya Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan destekli e-ihracat portalı turkishexporter.net ile açılan TYP Traktör Hasan Şanlı, "10 yıldır traktör ...
EMOJİLE

10 yıldır traktör parçaları üreten ve Orta Doğu’ya Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan destekli e-ihracat portalı turkishexporter.net ile açılan TYP Traktör Hasan Şanlı, "10 yıldır traktör parçaları üretiyoruz. İç piyasada ciddi pazara sahip olan bir firmayız.

Doğu Avrupa’da ve Orta Doğu’da kendimize yeni pazarlar oluşturduk" dedi. Türkiye’nin son yıllarda izlediği "komşularla sıfır sorun" ve "kazan kazan" gibi politik açılımlar sayesinde komşu ülkelerle ihracatlarını artırdıklarını vurgulayan Şanlı, şöyle devam etti:

5 MİLYON DOLARLIK SATIŞ

"Orta Doğu’da Tayyip Erdoğan’a büyük bir sevgi var. Özellikle Başbakanımızın ‘one minute’ çıkışı, Mavi Marmara baskını karşısında takınmış olduğu sert tavır ve Mısırlı direnişçilerin yanında yer alması gibi gelişmeler Erdoğan’a bu ülkelerde büyük bir hayranlık oluşturdu. Markamızın TYP olması ve bunu ‘Tayyip’ isminin kısaltmasına benzeten Arap ülkelerinde ihracatımız ciddi miktarda arttı. Böylece kısa zamanda 5 milyon dolar ihracat yaptık."

Yeni Şafak
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme