Rus Otomotivcilerden Bursa’ya Yoğun İlgi

Otomobil
İhracata yönelik pazar çeşitliliğini genişletmeye çalışan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Türkiye ve Bursa’nın Rusya Federasyonu’na yönelik ticaret potansiyelini ar...
EMOJİLE

İhracata yönelik pazar çeşitliliğini genişletmeye çalışan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Türkiye ve Bursa’nın Rusya Federasyonu’na yönelik ticaret potansiyelini artırmak amacıyla, Yaroslavl kentinden gelecek işadamlarını, Bursalı sanayicilerle buluşturacak.

Heyet, OİB yönetici ve temsilcilerinin refakatinde Bursa’da otomotiv ana ve yan sanayi alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirerek, sektör temsilcileriyle ikili iş görüşmelerinde bulunacak.

OİB’in davetlisi olarak yarın Bursa’ya gelecek olan Yaroslav resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan heyet, Bursalı işadamlarıyla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek. Bursa’nın sanayi altyapısını tecrübe etmeleri ve özellikle de KOBİ’lerin imkan ve kabiliyetlerini yakından görmelerine imkan sağlayacak ziyaretlerde, Bursa’dan Rusya’ya gerçekleştirilen ihracatın artırılması hedefleniyor.

Yarın Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinde gerçekleştirilecek ikili iş görüşmelerinin ardından, heyetin aNOSAB, BTSO ve DOSAB’ı ziyaret etmesi planlanıyor.

2010 sonu itibarıyla 26 milyar doları aşan Rusya Federasyonu ve Türkiye arasındaki ticaret hacminde, OİB aracılığıyla yapılan otomotiv ihracatının önemli bir yer tuttuğu bildirildi.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme