Rolls-Royce Rekor Kırdı

Otomobil
Alman otomotiv devi BMW’ya ait olan şirket, geçen yıl 3500’den fazla araç sattı. Bu rakam, 2010 yılına göre yüzde 30 artış ifade ediyor. 2010’da de ekonomik kriz tartışmalarının sürd...
EMOJİLE

Alman otomotiv devi BMW’ya ait olan şirket, geçen yıl 3500’den fazla araç sattı.

Bu rakam, 2010 yılına göre yüzde 30 artış ifade ediyor. 2010’da de ekonomik kriz tartışmalarının sürdüğü bir ortamda, satışlar yüzde 150 yükselmişti.

Rolls-Royce satışlarında itici gücü Çin’in oluşturduğu, Çin’in ABD’yi sollayıp Rolls-Royce’un en büyük alıcısı haline geldiği bildiriliyor. Satışlar Almanya ve Rusya’da da bir önceki yıla göre iki kat arttı. Rolls-Royce’un en çok satılan modelleri 235 bin sterlinlik Phantom ve buna göre biraz daha küçük olan 165 bin sterlinlik Ghost modelleri.

Şirketin yöneticisi Torsten Muller-Otvos, 2011’in fevkalade bir yıl olduğunu söyledi. Muller-Otvos geliştirecekleri yeni modeller ile büyümenin devam edeceğini belirtti. Şirketin bir kaç yıl içinde üstü açılabilen bir Ghost modelini piyasaya sürebileceği belirtiliyor. BMW Grubu sadece Rolls Royce ile değil BMW ve Mini markalarında yeni rekorlar kaydetti.

107 yıl önce kurulan Rolls-Royce şimdiye dek en yüksek satışlarını 1978’de 3.347 araç ile kaydetmişti. O yıllarda lüks otomotiv sektörünün diğer büyük ismi Bentley ile Rolls-Royce aynı şirketin markalarıydı. Ancak şimdi Bentley markası Volkswagen Grubu bünyesinde. Bentley de 2011’de yedi binden fazla araç satışı ile resesyon öncesi satış rakamlarına döndü.

ahaber.com
 

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme