Otomotivde Rekor Sesler

Otomobil
 Geçen yılı Cumhuriyet tarihinin satış rekoruyla kapatan otomotiv sektöründeki pazarın, bu yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 oranında büyüdüğü bildirildi. Renault Mais Ge...
EMOJİLE

 Geçen yılı Cumhuriyet tarihinin satış rekoruyla kapatan otomotiv sektöründeki pazarın, bu yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 oranında büyüdüğü bildirildi.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Adana’da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektörün 2011 yılına umduklarından çok daha iyi bir performansla başladığını söyledi.

Yılın ilk 4 ayındaki satışların sektörde yüzleri güldürdüğünü belirten Aybar, sektöründeki pazarın, bu yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 oranında büyüdüğünü vurguladı.

Aybar, bu büyümenin kendileri için önemli bir mesaj olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
”Türkiye’de artık geçen yıl satışlarda başlayan yüksek ivmenin devamını yaşamaktayız. Bütün mesele Türkiye’nin bunu artık belirli bir istikrara oturtmuş olması. Satışlarda istikrar olduğunda stok ve ön planlamalar sağlıklı yapılabiliyor, ekonomik çözümler bulunabiliyor. Bu hepimize tüketiciye de faydalı oluyor.
İstikrarı devam ettirmedeki önemli unsurlardan birinin de kredi oranlarının aynı şekilde devam ediyor olması. Munzam karşılıkların artırılması Nisan ayında belli bir frenleme yaptı. Bunu da doğal karşılıyoruz. Zaten bu senenin toplamını geçen senenin ayarında bekliyorduk, bu ayarı da bana göre yakalayacağımız görülüyor. Önemli olan bundan sonraki yıllarda da Türkiye’deki bu yüksek potansiyelin kendisini pazarda göstermesi. Tahminim bu ilerlemenin bu şekilde devam edeceği yönünde. Gerek makro ekonomik istikrarın devamlılığı gerekse Türkiye’deki ekonomik büyümenin devamlılığı bize bu ümitleri sürdürüyor.”

ÖNEMLİ OLAN İSTİKRARLI BÜYÜMEK
Sektörün geçen yılki satışlarının rekor olduğunu anımsatan Aybar, şöyle devam etti:
”Bu yıl geçen senenin ayarında hatta biraz yukarısında bir satış rakamı bekliyoruz. Zaten bu da yeni rekor anlamına geliyor. Ama bizim için önemli olan istikrarlı büyümek. İstikrar içinde her yılın belli bir ritm içerisinde yakalanması, yoksa inişler çıkışlar verimi öldürüyor. Verim olmayınca da üretimdeki genişlemenin yanı sıra yeni yatırımlar sorgulanmaya başlanıyor. Bu nedenle şu andaki gidişat bizim için önemli.”
Aybar, Renault’un uzun yıllardır binek otomobilde en çok satan marka olduğuna dikkati çekerek, liderliklerini bu yılda yüzde 16’lık pazar payıyla sürdürdüklerini sözlerine ekledi
 
AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme