Otomotiv Haberleri Tam Gaz Gidiyor

Otomobil
Geçtiğimiz yılı tarihi satış rekoruyla kapatan otomotiv sektörünün, 2011’deki yükseliş trendinin yayınlanan haberlere de aksettiği ortaya çıktı. Ocak ayından bu yana basında çıkan otomotiv sektö...
EMOJİLE

Geçtiğimiz yılı tarihi satış rekoruyla kapatan otomotiv sektörünün, 2011’deki yükseliş trendinin yayınlanan haberlere de aksettiği ortaya çıktı.

Ocak ayından bu yana basında çıkan otomotiv sektörü haber sayısının, geçtiğimiz yılın ilk beş ayına göre yüzde 15 artış gösterdiği belirlendi. Ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile derginin tek tek incelenmesi neticesinde, otomotiv sektöründe yer alan yerli – yabancı firmalar arasında altmış iki tanesi hakkında toplam 32 bin 882 adet haber yayınlandığı tespit edildi.

Interpress’in yılbaşından bu yana çıkan haberleri değerlendirdiği analiz raporuna göre; yazılı basında binek oto segmentinde en çok haber Ford hakkında çıkarken, Renault, Toyota, Mercedes ve Fiat’ın ilk beş sırayı oluşturduğu belirlendi. Ocak ayından bu yana hafif ticari araç segmentini kapsayan haber araştırmasına göre, Ford ilk sırada yer alırken Renault, Tofaş, Hyundai ve Volkswagen listede ilk beş içinde yer alıyor.

Yılın ilk beş ayı dikkate alınarak yapılan araştırmada, ağır ticari araç segmentinde ise yine Ford haberde önde giderken Renault, Mercedes ve Karsan’ın yakın takipçileri olduğu ortaya çıktı.

8Sütun.com

 
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur