Otomobili paylaştılar!

Otomobil
Of Sanayi Sitesi’nde çalışan Serdar Baş, bir süre önce aynı yerde çalıştığı ortağı ile 1988 model hurda bir araç satın aldı. Aracı birlikte tamir ederek çalıştırdıktan sonra satmak isteyen iki u...
EMOJİLE

Of Sanayi Sitesi’nde çalışan Serdar Baş, bir süre önce aynı yerde çalıştığı ortağı ile 1988 model hurda bir araç satın aldı. Aracı birlikte tamir ederek çalıştırdıktan sonra satmak isteyen iki usta, geçen süre içerisinde anlaşamayınca verdikleri paranın karşılığı olarak otomobili ikiye bölmeye karar verdi.
Aracı tam ortasından kesen ve ön kısmını alan Serdar Baş, bir arkadaşıyla arabaya motor, lastik ve LPG deposu taktı.
Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, farklı bir şey yapmak istediğini, bunun için de 20 günlük bir sürede aracı çalışır vaziyete getirdiğini söyledi.
Karadenizli olmanın farklı bir şeyler üretmeyi de beraberinde getirdiğini belirten Baş, ‘Arabayı hurdadan aldık. İki ortak anlaşamadık ve arabayı kestirdik. Yarısı benim, diğer yarısı da onun oldu. Arabada motor yoktu. Güçlü ve yeni bir motor taktık. Onun dışında arka bölümüne far, iç bölümüne ise LPG tankını yerleştirdik. Ayrıca arka kısımda bir tane motosiklet lastiği bulunuyor’ dedi.
Üzerinde ’61 TS 1967′ plakası ve ön kaputunda Türk bayrağı yer alan bordo-mavi renkli araca insanların hayretle baktığını anlatan Baş, ‘Fanatik Trabzonsporlu olduğumuz için de takımımızın renklerine boyadık. Maddi imkanlar el verse daha da farklı olabilirdi’ diye konuştu.
Sanayi sitesi içerisinde aracını kullanan Baş, yaptığı manevralarla da çevredeki esnafın ilgisini çekti.
‘Sürüşü çok güzel’
Motor ustası Baş’a yardım eden Oğuzhan Kobal da aracın hareket edebilmesi için yaklaşık 3 bin lira masraf yaptıklarını ifade ederek, ‘Sürüşü çok güzel. Köyümüze bu araçla gidiyoruz. Yolda arıza yapan ve bizi arayanlar olduğu zaman bununla gidiyoruz’ ifadelerini kullandı.
Kobal, vatandaşların araçla fotoğraf ve video çektirmek istediğini, otomobilin çok güzel ve farklı olduğunu kaydetti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme