Nissan 3 bin dolarlık otomobil çıkarıyor

Otomobil
Öncelikle olarak Hindistan ve Çin’de pazarlanacak Datsun modelleri, ilk önce 2014 yılında Hindistan yollarına çıkmaya başlayacak. Nissan, Datsun için Hindistan’daki fabrikasını kullanacak....
EMOJİLE

Öncelikle olarak Hindistan ve Çin’de pazarlanacak Datsun modelleri, ilk önce 2014 yılında Hindistan yollarına çıkmaya başlayacak. Nissan, Datsun için Hindistan’daki fabrikasını kullanacak.

2014 yılından itibaren başlayarak 6 farklı Datsun modeli sunulması planlanırken, satılacağı ülke sayısının artabileceği belirtiliyor. Nissan, böylece ittifak yaptığı Renault’nun Dacia’daki başarısını Datsun ile tekrarlamak istiyor. Nissan, Datsun için ayrı bir geliştirme merkezi kurmazken, söz konusu araçları tamamen kendisi geliştirecek.

Yeni bir platform üzerinde yükselmesi beklenen Datsun modelleri, markanın 1930’lardaki "basit yapılı, dayanıklı ve ucuz otomobiller" felsefesiyle geliştirilecek. Datsun modellerinin "dayanıklı", "beğenilen" ve "güvenilir" olması hedeflenirken, şirket, ucuz olmalarının düşük kaliteli anlamına gelmeyeceğini ifade ediyor. Ucuzluğu sağlayacak tasarrufun ise oldukça sadeleştirilmiş standart donanım, diğer modellerle paylaşılan parçalar, ucuza mal olacak malzemelerle üretilmiş gövde parçaları sayesinde gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Hintli Tata, dünyanın en ucuz seri üretium otomobili Nano’yu Hindistan’da pazara sunmuş, ancak istediği satış rakamlarına bir türlü ulaşamamıştı. Bu araçta da kalorifer, katlanabilir koltuklar, radyo, hava yastığı gibi donanımlar ekstra bedelle satın alınabiliyor.

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur