New York’ta Otomobil Şovu Başladı

Otomobil
New York Manhattan’daki Javits Center’de, Amerika’da ve dünyanın değişik ülkelerinde yayın yapan otomobil dergisi ve sektörel gazetecilere sunumların yapıldığı şovda, tüm katılımcı o...
EMOJİLE

New York Manhattan’daki Javits Center’de, Amerika’da ve dünyanın değişik ülkelerinde yayın yapan otomobil dergisi ve sektörel gazetecilere sunumların yapıldığı şovda, tüm katılımcı otomobil şirketlerinin yaklaşık 1000 yeni 2012 ve 2013 model araçları ve otomobil endüstrisinin son yenilikleri tanıtıldı.

Otomobil teknolojisinin ulaştığı en son yeniliklerin gözdesi ise uçan otomobil oldu.

Medya mensuplarının standın önünde kuyruğa girdiği gözlenirken, oto şovda sergilenen modelin Massachusetts eyaletinin trafik plakası ile podyumda yer aldığı gözlendi.

New York Otomobil Fuarının göz alıcı yeni modelleri arasında bu sene en çok ilgi çekenlerin elektrikle çalışan mini araçların olduğu gözlendi.

Her kesimden tüketiciye üretim yapan firmaların yanı sıra lüks kategoride üretim yapan firmaların da son modellerini tanıtmak için New York Otomobil Fuarını çok iyi bir şekilde değerlendirdikleri dikkatlerden kaçmadı.

Dünyanın en büyük 42 otomobil üretici firmasının 2012 ve 2013 modellerinin sergilendiği New York Uluslararası Otomobil Fuarı 6 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

2013 SRT VİPER RESMİ OLARAK TANITILDI

Efsane geri döndü. Üstelik bu sefer yeni markasıyla… Eskiden Dodge Viper olarak tanıdığımız etkileyici aracın ismi artık SRT Viper.

Fiat’ın kontrolünde piyasaya sürülen yeni canavar eski nesillerden çok da farklı olmamasıyla hayran kitlesini üzmüyor.

Xenon lensler ve LED gündüz farları gibi günümüz spor otomobillerinin olmazsa olmazı donanımlara sahip olan Viper ailesi yine 6 bijonlu jantlara sahip. Küçültülen ön panjurunun aksine kaputu üzerinde bulunan hava çıkışları büyüyen otomobilin çift bombeli tavanı ve yana verilen egzoz çıkışları da aynen korunan tasarım detayları arasında yer alıyor.

Süspansiyon sistemi daha dengeli sürüşler sunacak şekilde ayarlanan aracın Brembo imzası taşıyan fren sisteminde 355 mm çaplı diskler görev yapıyor. 1.521 kg’lık minimum ağırlığıyla bir önceki nesilden yaklaşık 45 kg daha hafif olan otomobilin dört bir yanında karbon fiber kullanılmış.

Koltukları Sabelt tarafından üretilen Viper’ın iç mekanında daha uzun boylu insanların da rahat edebilmesi sağlanırken egzoz sesini bastırmak isteyenlere Harman Kardon imzalı ses sistemleri sunuluyor. En üst düzey sistemde yer alan 8.4 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran, USB girişi, 4 subwoofer ve 14 hoparlör bu zor görevin üstesinden gelebilecek gibi duruyor.

Burulma direnci %50 artırılan Viper’ın yine 8.4 litre hacim sunan v10 motoru 640 beygir güç, 814 Nm tork üretebiliyor. Yine 6 ileri vitesli manuel şanzımanla donatılan araç gücünü arka tekerleklerine aktarıyor.

AHaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur