Katar Emiri’ne Şark Köşeli Minibüs

Otomobil
Minibüse 4 kişinin oturabildiği bir de şark köşesi yapıldı. Dünyanın en zengin liderleri arasında 1,6 milyar avroyu bulan servetiyle 7. sırada yer alan Katar Emiri Hamid Bin Halife, son aldığı lüks mi...
EMOJİLE

Minibüse 4 kişinin oturabildiği bir de şark köşesi yapıldı.

Dünyanın en zengin liderleri arasında 1,6 milyar avroyu bulan servetiyle 7. sırada yer alan Katar Emiri Hamid Bin Halife, son aldığı lüks minibüsünü dekore ettirmek için Türkiye’yi seçti.

Almanya’dan Türkiye’ye getirilen minibüs, emirin iç mimarlarının çizimlerine uygun olarak tamamı el işçiliğiyle dekore edildi.

Mini bar, buzdolabı, televizyon, internet erişimi gibi donanımların yanında ceylan derisiyle kaplanan döner koltukların olduğu minibüste, en dikkat çeken özellik ise 4 kişinin oturabildiği şark köşesi…

20 kişilik ekip tarafından 10 günde dekore edilen araç, fiyatına yakın masraf yapılarak adeta mobil bir ofise dönüştürüldü.

Araç dekorasyon firması yetkilisi Ercan Malkoç, Katar Emiri Hamid Bin Halife’nin daha önce de bir minibüsünü dekore ettiklerini belirterek, şark köşeli dışında, 8 minibüsün daha ilerleyen zamanda dekore edileceğini söyledi.

Her minibüsün kendine özgü tasarıma sahip olduğunu, gelecek minibüslerden bazılarına sauna ve jakuzi koyulmasının planlandığını aktaran Malkoç, sauna ve jakuziyi daha önce özel bir araca uyguladıkları için tekrarının zor olmayacağını ifade etti.

Türkiye’nin araç dekorasyonunda dünya liderliğine oynadığını dile getiren Malkoç, ”Son yıllarda Dubai, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden yoğun bir talep var. Bazı dönemlerde talepleri karşılamakta zorluk çekiyoruz. Ülkemizde artık araç dekorasyonu bir sektör haline geldi. Çünkü yaptığımız işle araçlara artı değer katıyoruz. Dekorasyondan sonra bir aracın fiyatı kimi zaman iki kat artıyor” dedi.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme