James Bond’un Otomobili Tetikte

Otomobil
Türk zenginlerin süper lüks otomobil sevgisi, dev markaların Türkiye iştahını kabartıyor. Ferrari, Maserati, Porsche, Lamborghini, Bentley gibi yüzbinlerce euroluk fiyat etiketine sahip otoların satış...
EMOJİLE

Türk zenginlerin süper lüks otomobil sevgisi, dev markaların Türkiye iştahını kabartıyor. Ferrari, Maserati, Porsche, Lamborghini, Bentley gibi yüzbinlerce euroluk fiyat etiketine sahip otoların satış rakamları, Aston Martin‘in de dikkatini çekti.

Aston Martin, Türkiye’de 23 adetlik satış tahmini yapıyor. 007 James Bond‘un otomobili olarak tanınan Aston Martin’in yöneticileri, distribütör seçmek için Türkiye’ye geldi. Aralarında, Borusan Oto, Intercity ve Türkiye’de en çok Aston Martin satan grey market firması Royal Motors’un bulunduğu 10 firmayla görüşmeler yaptı. Yaklaşık 3 aydır süren görüşmelerin yakın zaman sonuçlanması bekleniyor. Görüşme yapılan diğer firmaların grey market firmaları olduğu öğrenildi. Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, Aston Martin‘in distribütörlük için kendilerine teklif getirdiğini açıkladı. Biryıldız, "Daha önce distribütörlük için temas kurmuştuk. Ancak, Aston Martin’in el değiştirmesi gibi nedenlerden bundan vazgeçmiştik. Bu kez istek onlardan geldi. Görüşmeler olumlu geçti. Kısa süre içinde karara varacaklardır" dedi.