İşte Yeni Mini Coupe

Otomobil
Üstü açılan Mini’yi temel alan Coupe, dört model varyantıyla gelecek: Cooper, Cooper S, Cooper SD ve serinin en üst modeli John Cooper Works (JCW). Coupe’nin zemin yapısı üstü açılan model...
EMOJİLE

Üstü açılan Mini’yi temel alan Coupe, dört model varyantıyla gelecek: Cooper, Cooper S, Cooper SD ve serinin en üst modeli John Cooper Works (JCW).

Coupe’nin zemin yapısı üstü açılan model ile aynı. Yani otomobil eşiklerde ekstra desteklere ve arka tekerlek yuvaları arasında kayda değer bir güçlendirmeye ve ön koltukların arkasında sabit bir bölme paneline sahip.

Mini’nin sahibi BMW, Coupe’nin bütün mevcut Mini modelleri arasında, burulmaya karşı en dayanıklı gövdeye sahip olduğunu söylüyor. Bu aracın sürüşünü iyileştiren önemli bir özellik. Araç aynı zamanda hatchback versiyonuna göre yaklaşık 20 kilo daha ağır. 

Coupe’nin ön camı, üstü açılır modele göre 13 derece daha arkaya eğik, bu nedenle yeni alüminyum tavanlı model, Mini hatchback’e göre 29 mm daha alçak.

Baş üstü boşluğunu arttırmak için tavan döşemesine oval kısımlar bulunan yeni tavan hattı büyük bir bagaj kapağı da barındırıyor.

Üstü açılır modelin arka koltukları çıkarıldığı için, bu otomobil 280 litreyle, bütün diğer Mini modellerinden daha büyük bagaj kapasitesine sahip.

Aerodinamik olarak otomobilin arkasında iki kanat bulunuyor: Tavanın arka ucunda sabit bir kanat ve 80 km/s’de kuyruktan yukarı yükselen açılabilir bir kanat (arka tekerlekleri yere bastırmak için tasarlanmış).

Mini Coupe’deki güç seçenekleri ise şöyle;

En güçlü versiyon JCW, 1.6 litrelik turbo beslemeli 211 bg ve 280 Nm tork üreten motora sahip olacak. 0-100 km/s hızlanması 6.4 saniye olan aracın azami hızı 240 km/s. Aracın AB kriterlerine göre ortalama yakıt sarfiyatı 7.1 litre/100km.

Cooper S varyantında 1.6 litrelik turbo motor 184 bg ve 260 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanması 6.9 saniye olan Cooper S’nin azami hızı 230 km/s. Aracın yakıt sarfiyatı 5.8 litre/100km.

Cooper versiyonundaki motor 122 bg ve 160 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanması 9 saniye, azami hızı 204 km/s. Cooper’ın yakıt sarfiyatı 5.4 litre/100km.

Mini Coupe’de dizel motor seçeneği de sunulmuş. Cooper SD’de 2 litre hacmindeki turbo dizel motor 143 bg ve 305 Nm tork üretiyor. Azami hızı 216 km/s olan Cooper SD’nin 0-100 km/s hızlanması 7.9 saniye, yakıt sarfiyatı ise 4.3 litre/100km.

Mylife.com.tr
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur