İşte Mercedes’in Yeni Bombası

Otomobil
İŞTE O OTOMOBİLDEN KARELER!.. Yeni otomobilde, üstü kapalı modelindeki egzotik martı kanadı tasarımın yerine, geleneksel, menteşelere sahip çerçevesiz kapılar kullanılmış. SLS’nin...
EMOJİLE

İŞTE O OTOMOBİLDEN KARELER!..

Yeni otomobilde, üstü kapalı modelindeki egzotik martı kanadı tasarımın yerine, geleneksel, menteşelere sahip çerçevesiz kapılar kullanılmış.

SLS’nin hafif alaşım yapısı tasarlanırken, üstü açık bir gövde yapısı da göz önünde bulundurulduğu için minimum takviye eklenmiş, böylece ağırlık artışı da minimumda tutulmuş.

Aracın eşiklerinin kalınlığı arttırılmış ve şaft tünelinin yanlarına burulmayı önlemek amacı ile destek eklenmiş. Arkadaki yapısal sertlik kumaş tavanla yakıt deposu arasındaki bir gergi ile arttırılmış.

Roadster, tavanı ve hidrolik motorları nedeniyle üstü kapalı modele göre daha ağır, ama aradaki fark sadece 40 kg. Otomobilin ağırlığı 1660 kg.

Mercedes, 570 beygir gücüne sahip 6,3 litrelik V8 motoru ile üstü açık modelin, üstü kapalı model ile benzer bir performansa sahip olduğunu iddia ediyor: 3,8 saniye 0’dan 100 km/s’ye çıkış süresi ve 320 km/s azami hız.

Üç katmanlı tavan 50 km/s’ye kadar hızlarda sürüş sırasında açılabiliyor ve açılması 11 saniye sürüyor. Tavan magnezyum, alaşım ve çelik içeren bir çerçeve konstrüksiyonu ve cam bir arka pencere barındırıyor.

Tavan sürücü ve yolcunun arkasındaki bir depolama alanına katlandığı halde, bagaj hacmi sadece üç litre ufalmış.

Roadster ilk kez Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur