İşte dünyanın en çok satan otomobili

Otomobil
Araştırma şirketi R.L.Polk & Co tarafından derlenen ve bu ay yayımlanan satış rakamlarına göre Ford Focus, 2012 yılının en çok satan otomobili oldu. Ford, Focus’un satış başarısının arkasınd...
EMOJİLE

Araştırma şirketi R.L.Polk & Co tarafından derlenen ve bu ay yayımlanan satış rakamlarına göre Ford Focus, 2012 yılının en çok satan otomobili oldu. Ford, Focus’un satış başarısının arkasındaki ana pazar olan Çin başta olmak üzere dünya çapında toplam 1 milyondan fazla otomobil sattı.

İKİNCİ SIRA TOYOTA COROLLA’NIN
Ford Focus’u 872 bin 774 otomobil ile Toyota Coralla, 785 bin 630 otomobil ile Ford F serisi kamyonet izledi. Satış analistlerine göre büyük pazarlar artık eskisi gibi büyük ve güçlü otomobillere değil, daha küçük ve kompakt modellere yöneliyor. Bu yüzden Focus ve Corolla gibi modeller tüm piyasalarda her kesime hitap edebildikleri için liderliklerini koruyorlar.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATAN OTOMOBİLLER
ODD’nin 3 aylık verilerinden derlenen raporda en çok tercih edilen modellerin başında 6061 araçla Fiat Linea yer alırken, ikinciliği 5886 araçla Renault Symbol, üçüncülüğü ise 4677 araçla Renault Clio almıştı.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme