Hyundai Yeni i30’u Frankfurt’ta Tanıttı

Otomobil
Hyundai’den yapılan yazılı açıklamada, Avrupa’ya özel olarak Avrupa’da geliştirilen i30’un tamamen yenilen tasarımı, motor seçenekleri, donanımı ve gelişen teknolojisi ile Avru...
EMOJİLE

Hyundai’den yapılan yazılı açıklamada, Avrupa’ya özel olarak Avrupa’da geliştirilen i30’un tamamen yenilen tasarımı, motor seçenekleri, donanımı ve gelişen teknolojisi ile Avrupa pazarında C sınıfı hatchback sınıfında rekabeti kızıştırmaya hazırlandığı kaydedildi.

2012 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulması hedeflenen yeni i30’un Çek Cumhuriyeti’nde üretileceği ve ilk olarak 5 kapılı versiyonu ile satılacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Hyundai’nin Almanya’da Avrupa Ar-Ge Merkezi Rüsselsheim’da geliştirilen yeni i30, markanın görsel DNA’sını oluşturan ‘akıcı tasarım’ anlayışının son örneği. 4 farklı motor ve 6 farklı güç seçeneğine sahip yeni i30 100 gr/km emisyon değerinin altındaki verimli dizel seçeneği ile öne çıkıyor. Yeni i30’da diğer Hyundai modelleri gibi ‘5 Yıl Garantili Ultra Servis’ hizmeti ile sunulacak. Avrupa pazarında rakipsiz bir paket olan ‘5 Yıl Garantili Ultra Servis’ paketi 5 yıl garanti, 5 yıl ücretsiz yol yardımı ve 5 yıl ücretsiz check-up hizmetini kapsıyor.”

İlk olarak 2007 yılında Avrupa pazarına sunulan i30’un sürekli artan satış grafiğiyle başarıyı yakaladığı öne sürülen açıklamada, yaklaşık 4 yıllık süreçte toplam 360 bin adetten fazla satıldığı, 2010 yılında 115 bin adetlik yıllık satış adedi rekorunu kırdığı kaydedildi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur