Hyundai Elantra Yılın Otomobiline Aday

Otomobil
Hyundai Elantra’nın sektörün en prestijli organizasyonlarından olan AutoBest tarafından 2011 yılının otomobili olmaya aday gösterildiği bildirildi. Hyundai açıklamasında, ”AutoBest–G...
EMOJİLE

Hyundai Elantra’nın sektörün en prestijli organizasyonlarından olan AutoBest tarafından 2011 yılının otomobili olmaya aday gösterildiği bildirildi.

Hyundai açıklamasında, ”AutoBest–Gelişen Pazarlarda Yılın Otomobili Yarışması’nda 5 finalist araçtan biri olarak belirlenen Hyundai Elantra için Türkiye’de özel bir deneme sürüşü aktivitesi gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu doğrultuda AutoBest’in toplam 15 farklı ülkedeki jüri üyelerinin Hyundai Elantra’yı kullanmak üzere Türkiye’ye geldiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”AutoBest jüri üyeleri, aralarında Türkiye de dahil olmak üzere Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Slovenya, Slovakya, Sırbistan, Rusya ve Ukrayna gibi gelişmekte olan ülkelerdeki en önde gelen 15 gazeteciden oluşuyor. 2000 yılından bu yana bu gelişmekte olan pazarlar için en ideal özelliklere sahip olan araçları yılın otomobili olarak seçen organizasyon, bağlı oldukları bölgede bulunan 300 milyondan fazla kişinin tercihlerini belirleme aşamasında önemli bir rol oynuyor. Üyeler, oylamalar sırasında bu pazarlar için en iyi seviyedeki kalite, tasarım, performans, ekonomi, ergonomi, teknoloji ve donanım gibi özellikleri en ulaşılabilir fiyata sunan otomobilleri belirliyor.”

Açıklamada, AutoBest jüri üyelerinin İstanbul-Kocaeli-Sapanca bölgesinde gerçekleştirilen deneme sürüşü aktivitesi sırasında Hyundai’nin deniz aşırı ülkelerde ilk kurduğu üretim tesisi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nı da ziyaret ettiği vurgulandı.

Fabrika hakkında bilgileri alıp tüm üretim hatlarını yerinde inceleyen jüri üyeleri, kendi ülkelerine de ihraç edilen i20 Troy ve Accent Era modellerinin üretim aşamaları hakkında detaylı bilgiler aldığı ifade edilen açıklamada, ”Hyundai’nin tüm dünyadaki fabrikaları içinde en kaliteli üretimi yapan tesis seçilen Hyundai Assan Fabrikası’nın ulaştığı yüksek kalite seviyesinin, birçok markadan daha iyi olduğunu belirten jüri üyeleri, Elantra gibi i20 Troy ve Accent Era;nın da bu ülkelerde en çok tercih edilen modeller arasında bulunduğunu söylediler” denildi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur