Hollywood ‘Araçları’ Dünyayı da Kurtaracak

Otomobil
18-27 Kasım tarihlerinden otomobilseverlerin ziyaret edeceği fuarda bu yıl 20’si dünya prömiyeri olmak üzere 50 yeni modelin tanıtımı yapılacak. Los Angeles otomobil fuarı kapsamında bu yıl seki...
EMOJİLE

18-27 Kasım tarihlerinden otomobilseverlerin ziyaret edeceği fuarda bu yıl 20’si dünya prömiyeri olmak üzere 50 yeni modelin tanıtımı yapılacak.

Los Angeles otomobil fuarı kapsamında bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘The Design Challenge’ tasarım yarışması ise yine otomotiv devlerinin en yaratıcı tasarımlarını yarıştırıyor.

Bu yılki teması ‘Geleceğin Hollywood film otomobilleri’ olan yarışmanın finaline Honda, Smart, Hyundai Subaru, Mercedes ve Maybach markalarının hazırladığı tasarımlar kaldı. 

Maybach’ın Berline konsepti , yarışmada geleceğin ‘kül kedisi’ hikayesi için yaratılırken, Mercedes’in Silver Arrow isimli tasarımında ise çarpışma testi mankenleri Dumy’ler dünyayı kurtarıyor.

SMART’ın ‘341 Parkour’ isimli tasarım kaybolan robotları arayıp haber yapmak isteyen gazeteci Annie Angle için yaratılmış. Uçabilen ve binaların cephelerine yapışabilen araç, bu sayede Annie Angle’ye her açıdan fotoğraf çekme şansı veriyor. Sürüş, uçuş ve tırmanma özelliklerine sahip araç geleceğin muhabir aracı olarak tasarlanmış.

HONDA’nın IH (Intelligent Horse-Zeki At) isimli tasarımı devasa bir meteorun çarpmasının ardından değişecek dünya için yaratılmış. Yüzlerce yıl sonra aşırı sıcak, kurak ve tehlikeli yeni dünyada yer alacak bu araç kanunsuzluğun hüküm sürdüğü bir ortamda, suçlularla mücadele edecek.

Aşırı sıcaklığı, kuraklığı ve tehlikeyi ifade eden ‘Öğle vakti’ isimli film için yaratılan araç, sıcağa dayanıklı, zeki teknolojilerle donatılmış.

SUBARU, dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesinin duracağı düşüncesiyle ‘Horizon’ isimli bir araç tasarlamış. Dünya, gündüz ve gece olmak üzere iki yarım küreye ayrılıyor, ‘Horizon’da dünyayi kurtaracak mineralleri topluyor.

HYUNDAI, ‘Kontes Sibirya’ filmi için Stratus Sprinter isimli aracı geliştirmiş, Kontes Elena isimli bir vampir bu araçla  2’nci Dünya Savaşı sonrası komünizmle ilgili oluşan negatif algıyı silmeye çalışıyor.MPV sınıfındaki Stratus Sprinter isimli aracı her türlü yol koşulunda gidebiliyor.

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur