Geleceğin Otomobilleri Bu Fuarda Buluştu

Otomobil
Avrupa ve Amerika’da ekonomik kriz nedeniyle satışları düşen Japon otomobil markaları, Tokyo’da 2 yıl sonra buluştu. Yaşadığı krizlere bağlı olarak para birimleri ‘Yen’in tarih...
EMOJİLE

Avrupa ve Amerika’da ekonomik kriz nedeniyle satışları düşen Japon otomobil markaları, Tokyo’da 2 yıl sonra buluştu.

Yaşadığı krizlere bağlı olarak para birimleri ‘Yen’in tarihi seviyelere yükselmesiyle birlikte global rekabette avantajını kaybeden Japon markalar, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu gelişmekte olan pazarlarda büyümeye odaklandı.

Bu yıl kapılarını 42’nci kez açan fuarda ‘Hareket dünyayı değiştirebilir’ teması ele alınırken, fuarda otomobillerin sadece ulaşım aracı olmadığı çevre, güvenlik ve enerji alanlarında da yeni çözümler sunduğu vurgulandı.

12 ülkeden 176 firmanın 35 bin 151 metrekare alanda yeniliklerini sergilendiği fuarda 26’sı otomobil olmak üzere 52 modelin dünya prömiyeri yapıldı. 14 Japon otomotiv üreticisinin 15 markayla yer aldığı fuarda 20 yabancı üreticide 24 markasıyla boy gösterdi. İki yıl önce düzenlenen Tokyo Otomobil Fuarı’na küresel kriz nedeniyle katılmayan Avrupalı markalar, Japonya’ya yeniden geri döndü.

Küresel kriz ardından Toyota’nın dünya çapında yaşadığı rekor geri çağırmayla devam eden ve bu yılın başında meydana gelen deprem ve tsunami felaketiyle etkisi giderek büyüyen felaketler zincirinden kurtulmak isteyen Japon markalar, yeniden doğuşu gelişmekte olan ülkelerde görüyor.

Gazeteport

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme