Ford Mustang Avrupa’yı fethedecek!

Otomobil
Ford’un başlı başına bir efsane olan modellerinden Mustang (bir at ırkı), 2015 yılı itibariyle ilk kez Avrupa’da satışa sunulacak. Markanın her yıl düzenlediği ve yeni dönemdeki planlarını paylaştığı ...
EMOJİLE

Ford’un başlı başına bir efsane olan modellerinden Mustang (bir at ırkı), 2015 yılı itibariyle ilk kez Avrupa’da satışa sunulacak. Markanın her yıl düzenlediği ve yeni dönemdeki planlarını paylaştığı Go Further etkinliğinde Avrupa lansmanı yapılan yeni Mustang, turbo beslemeli

yeni motoruyla dikkat çekiyor. Araç hem fastback hem convertible (üstü açık) gövde tipiyle satılacak.  

5 yılda 25 model

Bu yıl Barcelona’da gerçekleştirilen ve 2 bin 500 kişinin katıldığı etkinlikte konuşan Ford’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stephen Odell, “Zorlu pazar koşullarına rağmen, Ford, gelecekteki başarılarda pay sahibi olmak için yeni ürünlere büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir” dedi. Kriz döneminde de yeni model yatırımlarını sürdürdüklerini söyleyen Odell, verdikleri 5 yılda 15 model sözünü tuttuklarını hatta bu rakamı 25’e çıkardıklarını kaydetti.

Odell’den sözü alan Başkan Bill Ford ise, yeni Mustang tanıtımının yanı sıra şirketin mobilite yaklaşımına dair tasarımları ve Ford’un küresel ve Avrupa pazarında sağladığı ilerlemeler hakkında genel bilgilendirme yaptı. Bill Ford, ABD’de gösterdikleri kriz sonrası büyüme performansını Avrupa’ya da taşıyacaklarını belirtti.

Araçlar park ettiği yerden kendisi çıkacak

Markanın Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı (COO) Barb Samardzich da, Ford’un bir global teknoloji lideri olarak sektörüne liderlik etmeye devam etme yönündeki planları hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni teknolojiler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Samardzich, şöyle devam etti: “Kendi kendine park sistemleri artık rahatlıkla uygulanıyor. Biz bunu bir adım daha ileri taşıyacağız. Uzaktan kumandada bir tuşa bastığınızda aracınızın park yerinden kendi kendine çıktığını düşünsenize… Ayrıca karşınıza aniden bir engel çıktığında aracınız önce sizi ikaz etse ve müdahale etmediğinizde o engelden kaçsa nasıl olur? Veya aracınız radar ve kameralarla virajın görünmeyen kısmındaki bir tehlikeyi size haber verse… İşte bunları gerçekleştirmek için çalışıyoruz.”

5 kapılı Ka ve Edge konsepti de tanıtıldı

Go Further’da yeni Edge ve Ka konseptleri de tanıtıldı. Lincoln ve Ford Global Pazarlama, Satış ve Servisten Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Farley, Ford’un Avrupa pazarında da sunacağı büyük SUV modeli Edge Konsept’i tanımlayan teknoloji, dinamik tasarım ve işçilikle ilgili güçlü ipuçları barındırdığını açıkladı. Farley, 2018’e kadar Avrupa SUV pazarının yüzde 22 büyüyeceğini kaydetti.

Sesle kontrol edilecek

Marka Ka Konsept ile de dinamik tasarım ve yakıt verimliliğini uygun bir fiyatla sunmayı hedefliyor. Araç, sesle kontrol ve AppLink özelliklerine sahip SYNC’in yanı sıra, telefonlarla uydu navigasyon sistemleriyle entegre olup aynı zamanda onları şarj edebilen MyFord teknolojisyle donatılacak.

Uzmanabi.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme