Ferrari’nin Çarpıcı Cabrio’su

Otomobil
HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!.. İtalya merkezli üreticinin en güncel modeli olan 458 Italia’nın üstsüz versiyonu olan araçta, Alüminyum tabanlı "hard-top" tavan kullan...
EMOJİLE

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!..

İtalya merkezli üreticinin en güncel modeli olan 458 Italia’nın üstsüz versiyonu olan araçta, Alüminyum tabanlı "hard-top" tavan kullanılıyor.

14 saniye içerisinde üstü açılabilen 458 Spider’ın, bez tavan opsiyonu ile kıyaslandığında 25 kg gibi bu segment için önemli bir ağırlık avantajına sahip olduğu zira bez tavanın yol izni alabilmesi için güvenlik mühendisliği gereksinimlerini karşılaması gerektiği ifade ediliyor.

Satılmakta olan üstü kapalı 458 Italia modeliyle benzer şekilde 4.5 litre hacmindeki 8 silindirli V8 motorun kullanıldığı araç, 563 beygir güç ve 540nm tork üretiyor. 458 Spider’ın kabiniyle ilgili olarak Ferrari, 200 Km hızla giderken araç içerisinde normal konuşma yapılabileceğini belirtiyor.

7 ileri çift kavramalı şanzımanın kullanıldğı araçta, E-Diff3 vfe F1-Trac gibi ileri seviye elektronik sistemler de bulunuyor. Son sürati 320 km’nin üzerinde olan ve 0-100 km hızlanmasını 3.4 saniyenin altında tamamlayan aracın yakıt tüketimi ise 100 km’de 11.8 litre olarak ifade ediliyor. Ferrari 458 Spider’ın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

AHaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur