Citroen’den aldığı 0 araç pert çıktı!

Otomobil
Sıfır kilometre araç alanlar daha sonra sorun yaşamak istemez. Ancak bazen 0 araç satan firmaların dikkatsizliği istenmeyen sıkıntılara sebep olabiliyor. Bahçelievler Çobançeşme Mersa Otomotiv’d...
EMOJİLE

Sıfır kilometre araç alanlar daha sonra sorun yaşamak istemez. Ancak bazen 0 araç satan firmaların dikkatsizliği istenmeyen sıkıntılara sebep olabiliyor.

Bahçelievler Çobançeşme Mersa Otomotiv’den sıfır kilometre araç alan Yazete.com yazı işleri müdürü Emrah İriç de bu sıkıntıyı yaşayanlardan…

2010 yılının Ağustos ayında 2011 model sıfır kilometre C3 model araç alan Emrah İriç, 2 yıl sonra beklenmedik bir sorunla şoke oldu. Aracının kaskosunu yenilemek isteyen İriç, kasko firmaları tarafından aracın pert olduğu gerekçesi ile geri çevrildi.

Bu durumu şaşkınlıkla karşılayan Emrah İriç, sigortacısı ile sorunun nedenleri ve çözümlerini araştırsa da çözüm bulunamaz.

Emrah İriç, bu noktadan sonra yaşananları şu sözlerle dile getirdi:

"ÖNCE KASKO ŞOKU SONRA…"

"Aracı aldım, 2 sene sorunsuz bindim ancak 2013’e girerken kaskomu yenilemem gerekiyordu. Sigortacım tüm işlemlerimi sorunsuz hallederken bu sefer bana kasko firmalarının aracın pert olduğu gerekçesi ile ya kasko yapmadığını ya da yüksek fiyat verdiğini söyleyince kafamdan aşağı kaynar sular döküldü sanki.

Ben aracı sıfır almıştım. Araç nasıl pert olabilir ki?

Sorunun çözümü için Mersa Citroen yetkililerine ulaştım. Güzel ilgilendiler önce. Çözeceklerini söylediler. Ama günler geçti bir adım atılmadı. Atılan adımlar kasko firmaları ile sorunu düzeltti ama TRAMER’de hala aracım pert olarak kayıtlı."

CİTROEN YETKİLİLERİNE GÖRE SUÇLU POLİS!

Aracının TRAMER’de pert kaydının olduğunu öğrenen ve sorunun bir türlü yetkili kişiler tarafından çözülmediğini dile getiren İriç, Mersa Citroen yetkililerinin çözüm noktasında yardımcı omak bir tarafa, suçun kendilerinde değil plakayı veren trafik polislerinde olduğunu savunduğunu dile getirdi:

"Önce sorunu bir şekilde çözeceklerini dile getiren Mersa Citroen yetkilieri daha sonra bana ‘bizim yapabileceğimiz bir şey yok’ dedi. Mersa Citroen yetkililerine göre suçlu o plakayı veren trafik polisleri!

İyi de sormazlar mı adama; sen sıfır araç satıyorsun. Sattığın arabanın her parçası gibi plakasına da bakmak zorundasın!

Üzgünlermiş ama yapabilecekleri bir şey yokmuş!

Çözüm için tek yol, benden aracı alan kişinin 80 lira fark vererek yeni plaka alması imiş.

İyi de bu mide bulandırıcı bir sorun. Alan kişi sizi tanımıyorsa neden güvensin ki size? Şunu da teklif ettim, aracı siz alın dedim, resmen soymaya kalktılar. Araba satış sitelerinde 33 binden 34 binden aşağı gitmeyen arabaya 28 bin veririz demesinler mi? O da benim hatrım içinmiş!"

Yaşadığı şoku bu sözlerle anlatan İriç hukuken neler yapabileceğini de araştırdı:

"Bu olayda çözüme gidilmeyeceğini anladığım an hemen Alo 175 Tüketici Danışma Hattı’nı aradım. Telefona çıkan bayan sorunumu dinledi. Bir süre beklettikten sonra bana Mersa Citroen’in gizli kusurlu mal sattıkları gerekçesi ile aracı ya iade almaları ya da sıfır araç vermeleri gerektiğini söyledi. Avukatımla da ayrıca konuştum.

Aracı satarken plakayı değiştirip sorunu çözebilirim bu mesele değil. Ama Mersa Citroen yetkililerinin bu ayıbın telafisi için hiçbir adım atmamış olmaları, en azından aracı zarar etmemem, satarken mağdur olmamam adına sahibinden ikinci el fiyatına almalarını bekledim. Ama onlar üç kuruşa tamah edip sıfır araç sattıkları müşterilerini zor durumda bırakmayı tercih ettiler."

yazete.com
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur