2.8 Litreyle 100 Km Yol

Otomobil
Haberin foto galerisi için tıklayınız… 2.8 litreyle 100 km yol! Geleceğin otomobilinin nasıl olacağı konusunda dünyanın önde gelen tüm markaları çalışmalar yapıyor. İçten yanmalı motorlardan dah...
EMOJİLE

Haberin foto galerisi için tıklayınız…

2.8 litreyle 100 km yol!
Geleceğin otomobilinin nasıl olacağı konusunda dünyanın önde gelen tüm markaları çalışmalar yapıyor. İçten yanmalı motorlardan daha çevreci motorlara sahip araçlara geçiş dönemi için tasarlanan Blue2 hidrojen yakıt hücreli bir araç ve 2.8 litre benzinle 100 km yol alabiliyor.

Dünya çapında uygulamaya başladığı ‘Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar’ anlayışı ile müşterilerine ulaşılabilir modern premium otomobiller sunan Hyundai, geleceğin elektrikli otomobillerine önderlik edecek Blue2 konsept otomobilini tanıttı. Hidrojenle çalışan ve HND-6 kod adıyla hazırlanan Blue2, adını hidrojen gazının sembolü H2 ve Hyundai’nin çevreci markası Blue Drive’dan alıyor.

Yakıt hücreli elektrikli araç pazarında liderliği hedefleyen Hyundai’nin Blue2 konsepti, 90 kW’lık yakıt hücreli motoru sayesinde 1 litre benzin tüketimi ile tam 34.9 km menzile ulaşıyor. Blue2 spor ve lüks stili, akıcı tasarımı, yenilikçi ve çevreci özellikleri ile otomobilin geleceğinin sinyallerini veriyor. Aerodinamik performansı artıran dizayna, düşük yuvarlanma direncine sahip lastik ve jantlara sahip Blue2, iç mekânda çevreci malzemelerin kullanıldığı yenilikçi bir kokpit sunuyor.

AYNASI YOK KAMERASI VAR
Yaratıcı ve dinamik bir dizayna sahip Blue2 Hyundai’nin yeni tasarım anlayışı “Kesişen Çizgiler” ile farklı bir boyut kazanıyor. Göz alıcı Blue2’nin ön ve arkasındaki LED paneller görünümü farklılaştırıyor. Sürücünün konforu için otomatik açılır kapı teknolojisi ile donatılan otomobilde dış geri görüş aynalarının yerineyse kamera sistemi kullanılıyor. Blue2’de yan kameralar ile birlikte mükemmel görüş açısı sağlayan tavan kamerası da yer alıyor. İç mekâna damgasını vuran asimetrik tasarıma sahip ön konsol ve kapı döşemeleri ise, otomobil ile sürücü arasında duygusal bir bağ kurarken geniş koltuklar konfor sunuyor.

GÖSTERGE PANELİ ELLE KONTROL EDİLİYOR
Hyundai, Blue2’de şeffaf LED gösterge ve hafifletilmiş dayanıklı cam kullanarak gösterge tablosu ve ön konsolu tek bir gösterge panelinde topladı. Daha keskin ve okunaklı bir görüntüye sahip gösterge paneli harekete duyarlı bir kontrol ünitesi ile yönetiliyor. Sürücünün dokunma ve el hareketlerine duyarlı kontrol ünitesi, sürücüye farklı bir deneyim yaşatıyor.

KOLTUKLARI ANTİ BAKTERİYEL İÇERİDEKİ HAVASI İSE HEP TEMİZ
Sürücüsüne geleceği yaşatmayı hedefleyen Blue2, gelecek deneyimini otomobilin iç mekânındaki havada da sunuyor. Otomobil, havalandırma sistemindeki bir iyonizer sayesinde iç mekânın havasını sürekli temizliyor. Aynı zamanda antibakteriyel döşeme malzemesine sahip koltuklar, yaprak şeklindeki tasarımı ile de otomobilin çevreci karakterini destekliyor.

Haber Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme