Zevkli Ama Bir O Kadar da Ölümcül!

İnternet
Gelişen teknolojilerin en büyük nimetlerinden biri sayılabilecek olan dev ekranlı televizyonlar, ev kullanıcıları için önemli birer eğlence kaynağı fakat dikkatli olunmadığı taktirde çok ciddi riskler...
EMOJİLE

Gelişen teknolojilerin en büyük nimetlerinden biri sayılabilecek olan dev ekranlı televizyonlar, ev kullanıcıları için önemli birer eğlence kaynağı fakat dikkatli olunmadığı taktirde çok ciddi riskleri de beraberlerinde getiriyorlar. Geçtiğimiz günlerde 4 yaşında bir çocuğun 27 inçlik televizyonun altında kalarak yaşamını kaybetmesi, istatistikçilerin televizyonları mercek altına almasına yol açtı.

Yapılan araştırma dev ekran televizyonların göründüklerinden çok daha tehlikeli olduğunu gösteriyor. Araştırma 1990 yılından beri televizyonlar nedeniyle meydana gelen ev kazalarının %41 oranında arttığını gösteriyor. Televizyonlardan en çok zararı görenler ise küçük çocuklar. ABD dahilinde yapılan araştırmaya göre 2007 yılında televizyon kaynaklı kazalar sonucunda tam 17 bin çocuğun, hastanelerin acil servislerine götürüldüklerini ortaya koydu.

Dev ekran televizyonlar çok güzel ama özellikle çocuklu ailelerin, televizyonlarını devrilmeyecek şekilde yerleştirmeleri veya daha iyisi duvara monte etmeleri pek çok kazayı önleyebilir. (chip.com.tr)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme