‘Youtube Asrın Hatası’

İnternet
Time dergisi tarafından açıklanan geçtiğimiz 10 yılın en büyük teknoloji hatalarından biri neden YouTube oldu? Video paylaşımı denince ilk akla gelen isim YouTube, Time dergisinin hazırladığı “s...
EMOJİLE

Time dergisi tarafından açıklanan geçtiğimiz 10 yılın en büyük teknoloji hatalarından biri neden YouTube oldu?

Video paylaşımı denince ilk akla gelen isim YouTube, Time dergisinin hazırladığı “son 10 yılın en büyük teknolojik başarısızlıkları” listesinde yer aldı. Üstelik sebebi sürekli erişime engellenmesi değil. Listeye göre YouTube’un finansal anlamdaki başarısızlığı, bir internet sitesi olarak büyümesini gölgeliyor.


ZARARI BÜYÜK

Windows Vista, Segway ve HD DVD’nin de yer aldığı en büyük hataların arasına giren YouTube, bunu gelirinin üç katına ulaşan giderlerine borçlu. Habere göre, Credit Suisse tarafından yapılan hesaplamalar, YouTube’un kapasite ve bant genişliğine yaptığı ödemeler nedeniyle 470 milyon dolar kaybedeceğini gösteriyor. Sitenin geliri ise bu yıl ancak 240 milyon dolar olacak.

ComScore verilerine göre bu yılın Mart ayında YouTube üzerinden sadece ABD’de bile 99,7 milyon kişi 5,9 milyar video izledi. Google 2006 Kasım ayında YouTube sitesini 1,65 milyar dolara satın almıştı.

İşte diğer başarısızlıklar:

Microsoft Vista
Gateway
HD DVD
Vonage
YouTube
Sirius XM
Microsoft Zune
Palm
Iridium
Segway

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme