“Türkiye’de İnternet Konferansı” başlıyor

İnternet
inet-tr, Türkiye’de Internet ile ilgili grupları biraraya getirerek İnternet’i tüm boyutlarıyla tanıtmak, gelistirmek, tartışmak, İnternet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği...
EMOJİLE

inet-tr, Türkiye’de Internet ile ilgili grupları biraraya getirerek İnternet’i tüm boyutlarıyla tanıtmak, gelistirmek, tartışmak, İnternet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek amacıyla, 1995’den beri her yıl yapılan, ulusal boyutta bir konferans. Konferansa bildiri sunma, eğitim semineri verme ve tartışma grubu/açık oturum düzenleme şeklinde aktif katılım davet edilmektedir. Konferans kayıt olan dinleyicilere açık ve ücretsizdir.
Bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan konferansta “Mobil Yaşam”, “Billgi Toplumu ve Bilgi Ekonomisi”, “Sosyal Ağlar”, “Yeni Medya”, “Fikri Haklar”, “Mahremiyet”, “İnternet ve Demokrasi”, “Fatih Projesi”, “Medya/Bilgi Okuryazarlığı” konuları öne çıkacak. Türkiye İnternetinin temel ve güncel konularını kapsayan panel ve oturumlar yapılacak. İnternet Başarı öykülerini anlatan oturumlar da planlanmakta. Bilgi Toplumu, İnternet ve Güncel sorunların tartışılacağı oturumlar ve geniş toplum kesimlerine hitab edecek seminerler yapılacak.

Bu konuda tüm başvuruların openconf.inet-tr.org.tr üzerinden yapılması gerekmekte. Tüm başvuranların, http://inet-tr.org.tr/inetconf18/yazar.html sayfasını okumaları gerek! Her başvurunun  konular arasında Inet-Bildiri, Inet-Panel, Inet-Çalıştay, Inet-Seminer   seçeneklerinden birini de işaretlemesi gerekmekte. Bildirilerin en azından hakem degerlendirmesine imkan verecek uzunlukta bir geniş özet içermesi, tercihan tam metin olmalıdır.  İlk başvuruların  pdf formatında, sunulan ve basılacak bildirilerin ise son halinin editlenen bir formatda konferans sonrasında yeniden openconf üzerinden  yüklenmesi beklenmektedir. Son öneri gönderme Tarihi: 15 Kasım 2013’dır.

Ayrıntılı Bilgi:
http://inet-tr.org.tr   
http://openconf.inet-tr.org.tr      
http://inet-tr.istanbul.edu.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme