Televizyonu Gözümüze Takacağız

İnternet
Gelecek bilimcilerin tahminine göre, 10 yıl içinde kontakt lens gibi göze takılan televizyonlar hayatımıza girecek. Peki bu televizyonlar nasıl çalışacak? Teknoloji şirketlerine danışmanlık yapan &ldq...
EMOJİLE

Gelecek bilimcilerin tahminine göre, 10 yıl içinde kontakt lens gibi göze takılan televizyonlar hayatımıza girecek. Peki bu televizyonlar nasıl çalışacak?

Teknoloji şirketlerine danışmanlık yapan “gelecek bilimcisi” Ian Pearson’ın öngörüsüne göre, 10 yıl içinde izlenebilecek olan “kontakt lens TV” vücut ısısıyla çalışacak.

KANAL DEĞİŞTİRMEK İÇİN SESLİ KOMUT

Kanal değiştirmek içinse sesli komut vermek ya da bir el işareti yapmak yeterli olacak. Pearson, “Bu televizyonu sabah gözünüze takacak, günün sonunda çıkaracaksınız” dedi. Future Laboratory (gelecek laboratuvarı) tarafından hazırlanan rapora göre, kontakt lens TV’de hangi programın izlendiği dışarıdan görülemeyecek.

GELECEKTE TELEVİZYONUN İÇİNE GİRECEĞİZ

LENS TV’nin yanı sıra, televizyonda izlenen kişilerin duygularını izleyiciye ulaştıracak “dijital dövme”ler de 10 yıl içinde hazır olacak. Bu sayede macera filmi izleyenler oyuncularla aynı heyecanı duyacak, spor müsabakaları da daha interaktif şekilde takip edilebilecek. Raporda, “Gelecekte, kendimizi televizyonun içine o kadar sokacağız ki, futbol maçında sahada biz de koşuyor gibi olacağız” denildi. Future Laboratory’den Miriam Rayman, bu yeni teknolojiler için gerekli temel bilgilerin şu anda mevcut olduğunu söyledi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme