Takma Adımı Vermem Abi!

İnternet
Facebook, YouTube, Twitter, FriendFeed, Last.fm, eBay, Blogger ve daha yüzlerce servis üzerinde milyonlarca kullanıcı geziyor. Eğer internet üzerinde her yerde aynı takma adınızı kullanıyorsanız henüz...
EMOJİLE

Facebook, YouTube, Twitter, FriendFeed, Last.fm, eBay, Blogger ve daha yüzlerce servis üzerinde milyonlarca kullanıcı geziyor. Eğer internet üzerinde her yerde aynı takma adınızı kullanıyorsanız henüz kayıt yaptırmadığınız servisler dahilinde bu isimleri başkasına kaptırmanız an meselesi!

Bu sorundan yola çıkılarak geliştirilen iki adet yeni internet uygulaması sayesinde kullanacağınız adı tüm servislerde bir kerede kontrol edebiliyorsunuz. Knowem ve Namechk adıyla hizmete sunulan iki servis de, arama kutucuğuna yazacağınız takma adın (ya da gerçek isminizin), kullanılabilir olup olmadığını anında gösteriyor. Böylece şimdilik kullanmayacak olsanız bile henüz başkası tarafından kapılmamış adınızı servislere girerek kaydettirebilirsiniz. Bir gün mutlaka lazım olur!

Knowem.com

Çok başarılı bir uygulama olan Knowem dahilinde aralarında BrightKite, Dailymotion, Delicious, FriendFeed, Last FM gibi popüler sitelerin bulunduğu toplam 120 sitede adınızın başkası tarafından alınıp alınmadığını görebilirsiniz.

Namechk.com

Takma ad kontrol servisini ilk sunan site olan Namechk, 70’in üzerinde sitede adınızı kontrol etme imkanı tanıyor. Aynen Knowem gibi herhangi bir servisin üzerine mouse ile gelerek servisin ne olduğu hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur