Skype Yeni Sahibini Bekliyor!

İnternet
eBay, 2005 yılında 3,1 milyar Amerikan doları vererek satın aldığı Skype‘yi 2 milyon dolara satışa çıkardı. 4 yıl içerisinde firmanın değerinin bu kadar düşmesinden sonra gözler Google’a ç...
EMOJİLE

eBay, 2005 yılında 3,1 milyar Amerikan doları vererek satın aldığı Skype‘yi 2 milyon dolara satışa çıkardı.

4 yıl içerisinde firmanın değerinin bu kadar düşmesinden sonra gözler Google’a çevrildi. Pek çok uzman internet arama devi Google‘ın bu fırsatı değerlendireceği ve Skype’yi satın alacağını tahmin ediyordu ancak beklenen olmadı. Amerikan gazetelerinden çıkan haberlere göre Google geçtiğimiz ay içerisinde yapılan görüşmeleri terk ederek Skype ile ilgilenmediğini net bir şekilde ifade etti. Şu an gözüken tek muhtemel alıcı ise internet tarayıcısı Netscape’in mucidi Marc Andreessen‘in de aralarında olduğu özel bir yatırımcılar birliği.

Danimarka’dan Janus Friis ve İsveç’ten Niklas Zensström tarafından icat edilen Skype internet bağlantısını kullanarak telefon görüşmesi yapmayı mümkün kılan bir bilgisayar programı. Bu program sayesinde dünyanın farklı yerlerindeki milyonlarca kişi normal ücretlerin çok daha az ödeyerek telefon görüşmesi yapabiliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme