SEO ile Kalıcı Başarı

İnternet
Son senelerde herkesin hakkında birkaç cümle dahi olsa edebileceği kavramlardan birine dönüşen SEO, dijital dünyada belki de hakkında en faz doğru bilinen yanlışın bulunduğu konudur. Google Arama Moto...
EMOJİLE

Son senelerde herkesin hakkında birkaç cümle dahi olsa edebileceği kavramlardan birine dönüşen SEO, dijital dünyada belki de hakkında en faz doğru bilinen yanlışın bulunduğu konudur. Google Arama Motoruna “ SEO nedir ” yazdıktan sonra birkaç yazı okuyarak ve birkaç video izleyerek birçok insan SEO konusunda uzman olduğunu düşünmeye başlasa da, kullanıcı etkileşimiyle sürekli olarak değişen dijital dünyada hemen her şey gibi SEO da sürekli değişim halindedir. Çok geçmişe bakmaya gerek olmadan birkaç sene öncesine gidildiğinde dahi forum ve Blog yazılarıyla backlink trafiği sağlayarak etkili bir SEO çalışması yapılabilirken, günümüzde arama motoru optimizasyonu dendiğinde tek bir konudan bahsetmek imkansız hale gelmiştir. Sözlüklerin internetin popüler yüzü haline gelmesi, sosyal medyanın tüm dünyanın takip ettiği bir fenomene dönüşmesi, web sitelerinin sayısı artarken kaliteli içeriğe hasret kalınması, görsel etkileşimin daha da efektif kullanılması ve daha da pek çok gelişme her şeyi olduğu gibi SEO çalışmalarının kapsamını da muazzam derecede genişletmiştir.

Artık sadece tek bir yöne ağırlık vererek kapsamlı, uzun süreli başarı sağlayacak ve Google sıralamalarında elde edilen yerin de kalıcı olmasına yardımcı olacak bir SEO çalışması yürütülmesi mümkün değil. Sosyal medyanın önemi artarken Google da boş durmayarak kendi markasını yarattı ve bugünün SEO çalışmalarında Google Plus hesaplarının efektif biçimde yönetimi olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Google+ topluluklarındaki faaliyetler, paylaşımların kaç kişiden +1 aldığı, yapılan yorumlar ve sitenin linklerinin paylaşımı gibi Google+ faaliyetlerinin arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesinde önemli yere sahip olması SEO çalışmalarının da kapsamını genişletti. Ayrıca Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal medya araçlarıyla ziyaretçilere ulaşmak ve olumlu geribildirim almak da optimizasyon çalışmalarını yakından ilgilendiren uğraşlara dönüşmüş durumda.

Web sitesinin tasarımının aranana kolayca ulaşma imkanı sunmasını sağlamak dahi önemli bir site içi SEO etkinliği iken sayfa başlıklarının ve meta etiketlerin doğru seçimine de dikkat edilmesi gerekiyor. Özgün içeriğin önemi her geçen gün artarken SEO ile kalıcı başarı peşinde olanların internet kullanıcılarına fayda sağlayacak ve ilgilerini çekecek türden içerik üretmemesi halinde istediğine ulaşması da imkansız oluyor. Sürekli değişen SEO, internet kullanıcılarının alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte durmaksızın güncellenen Google algoritması ile birlikte durağan yapıdan sıyrılmış durumda. Dijital teknoloji liderliğindeki değişimle birlikte SEO da çehre değiştirerek, internet kullanıcılarına daha da yararlı olmak için onlarca farklı alanla ilgilenir hale geldi. Dolasıyla sürekli güncelin takip edilmesini, uzun zamanın deneyimini, istikrarlı ve akılcı stratejileri gerektiren SEO artık gerçek anlamda profesyonellerin işi haline dönüştü.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme