“Selvi Boylum, Al Yazmalım”a Reklam Teklifi!

Hafif, ağır ticari ve savunma sanayii alanında bağımsız ürünler geliştiren BMC, 2012 yılında yollara çıkaracağı çekici modelini ünlü İtalyan tasarım stüdyosu Pininfarina’ya çizdirdi.

Scania, DAF, MAN, Volvo gibi üreticilerin yer aldığı uluslararası çekici sınıfında yeni bir model hazırlayan şirket, bu modelin tanıtımında Türk sinemasının klasiklerinden biri haline gelen ‘Selvi Boylum, Al Yazmalım’ın iki ünlü oyuncusu Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ı da değerlendirmek istiyor. Şirket, bu amaçla Kadir İnanır ve Türkan Şoray’a teklif götürmeye hazırlanıyor.

Tanıtım fikri, geçen yıl restore edilmiş kopyasıyla tekrar gösterilen filmde kamyon şoförü İlyas’ı canlandıran Kadir İnanır’ın, İzmir’deki BMC fabrikasına davet edilmesiyle ortaya çıkmış. BMC yetkilileri, yaklaşık 34 yıl önce kendi ürettikleri TM 140 model kamyonla hafızalarda yer eden Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın, 2012’de piyasaya sürecekleri tamamen yeni çekicinin tanıtımında da bulunmalarını isterken, henüz resmî teklifin yapılmadığı belirtiliyor.

Haber365