Şarj Derdi Bitiyor

İnternet
Milyarlarca cep telefonu kullanıcısını büyük bir dertten kurtaracak buluş, İspanya’da düzenlenen GSM Kongresi’nde ortaya çıktı. Cep telefonu üreticileri, 2010’dan sonra piyasaya süre...
EMOJİLE

Milyarlarca cep telefonu kullanıcısını büyük bir dertten kurtaracak buluş, İspanya’da düzenlenen GSM Kongresi’nde ortaya çıktı.

Cep telefonu üreticileri, 2010’dan sonra piyasaya sürecekleri yeni telefonların aynı şarj aletiyle şarj olmasını sağlayacak uygulamayı hayata geçirme konusunda uzlaşmaya vardı. Plan hayata geçerse şarj aleti arama derdi sona erecek.

YÜZDE 50 ENERJİ TASARRUFU

Yeni sistemin hayata geçirilme amacının temelinde çevreci uygulamalar yer alıyor. Üreticiler, tüm telefonların aynı şarj aletiyle şarj olmasının yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağlayacağını, bu uygulamanın da çevreyi koruma anlamında büyük bir adım olacağını düşünüyor.

5 FİRMA İMZALADI

Standart şarj aleti uygulamasının anlaşması daha şimdiden 5 üretici tarafından imzalanmış durumda. İngiliz üreticilerin imzaladığı anlaşmaların sayısının 2010’a kadar çoğalması bekleniyor. 2010’dan sonra tüm telefonların şarj girişleri ve şarj aletleri standart olacak.

ÇEVRECİ MODELLER

Barcelona’da düzenlenen GSM Kongresi’ne çevreci uygulamalar damgasını vurdu. Japon üretici Samsung, yenilenebilir yüzeyden ürettiği dokunmatik ekranlı telefonunu tanıttı. ‘Blue Earth’, yılın ikinci yarısından itibaren İngiltere pazarında satışa çıkacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme