Organik Atığı Enerjiye Çevirecekler!

İnternet
 Modern insan ve tüketim toplumu rahatını sağlamak için dünyayı yok etmeye devam ediyor. Enerji çılgınlığının taleplerini karşılamaya çalışan firmalar çoğu zaman doğaya zarar verecek yöntemler ge...
EMOJİLE

 Modern insan ve tüketim toplumu rahatını sağlamak için dünyayı yok etmeye devam ediyor. Enerji çılgınlığının taleplerini karşılamaya çalışan firmalar çoğu zaman doğaya zarar verecek yöntemler geliştiriyor.

Son yıllarda tüm dünyada yaşanan felaketler ve iklim felaketleri iş adamlarını bu konuda yatırıma zorladı. Proje Ne İşe Yarayacak? Al Gore’unda kurucuları arasında bulunan Harvest Power adlı firma, nükleer ve organik atıkları enerjiye çevirmek için kollarını sıvadı. Firma bu projeye tam olarak 51,7 milyon dolarlık yatırıma hazırlanıyor.

Harvest Power’un bu projesi, yemek atıklarını bile enerjiye çevirebilecek. Her türlü organik ve nükleer atığı hem temizleyecek hem de enerji sorununa çözüm olacak olan projenin 12 milyon dolarlık kısmı ise temizliği yapacak uygunluktaki tesisin hazırlanmasına harcanacak. Harvest Power projenin bitişi için bir tarih ise duyurmadı.

Haber365

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme