Kartvizit Sorununa Çözüm

İnternet
Fuarlar tam bir kağıt düşmanıdır. Her fuar için firmalar binlerce broşür, flyer ve tabii ki kartvizit basarlar. Ve bunlar iki günde tükenip gider. Dağıtılan ürünlerden belki sadece yüzde 20’si f...
EMOJİLE

Fuarlar tam bir kağıt düşmanıdır. Her fuar için firmalar binlerce broşür, flyer ve tabii ki kartvizit basarlar. Ve bunlar iki günde tükenip gider. Dağıtılan ürünlerden belki sadece yüzde 20’si firmanın işine yarar bir iletişim kurmasını veya geri dönüş almasını sağlar. 
 
Geri kalanı ise çöp olur gider. Virginia’lı Mingle360 firması bu kısır döngüyü aşacak bir fikir geliştirmiş.

MingleStick adını verdiği anahtarlık boyutundaki cihaz sayesinde fuar ziyaretçileri birbirlerine kartvizitlerini RFID teknolojisiyle aktarıyorlar artık.

Bu küçük ama maharetli anahtarlık sayesinde kartvizitinizi vermek istediğiniz şahsın yanında cihazın düğmesine basarak iletişim bilgilerinizi karşınızdaki şahsın cihazına aktarılmasını sağlıyorsunuz.

Günün sonunda ise topladığınız elektronik kartvizit bilgilerini flash bellek yardımıyla bilgisayarınıza aktarıyorsunuz. Cihazla aynı zamanda adres defterinizi ve ajanda bilgilerinizi de karşınızdaki şahsa aktarmanız mümkün.

Şimdilik bu cihaz fuarlarda, kongrelerde ve büyük gösterilerde kullanılıyor. Günlük 20 dolara kiralanan cihazın popülerleşmesiyle sokaklara inmesi ve dünyanın dört bir yanına yaygınlaşması ise fazla uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

www.mingle360.com

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur