Karıncalar Konuşuyor

İnternet
Masallarımızın çalışkan kahramanları, evimizin bereket getiricileri… Hangimiz onları yuvalarına yiyecek taşırken takip etmemişizdir ki? Ağızlarına aldıkları küçücük bir lokmayı ne pahasına olurs...
EMOJİLE

Masallarımızın çalışkan kahramanları, evimizin bereket getiricileri…

Hangimiz onları yuvalarına yiyecek taşırken takip etmemişizdir ki? Ağızlarına aldıkları küçücük bir lokmayı ne pahasına olursa olsun yuvalarına götürmeleri hayranlık uyandırmıştır ve toprağın altındaki yuvaları hepimizi meraklandırmıştır.

Yüzyıllardır merak ederek izlediğimiz karıncaları İngiliz bilim adamları yuvalarının içine minyatür mikrofon ve hoparlör yerleştirerek araştırdılar. Araştırma sonucunda da karıncaların yuvalarının içinde konuştuklarını belirlediler.

Oxford Üniversitesi’nden Jeremy Thomas, kraliçenin sesini kaydedip tekrar  çaldıklarında işçi karıncaların antenleri havada ve çeneleri açık  saatlerce hareketsiz savunma durumunda beklediklerini kaydetti.

İngiliz bilim adamı, "En önemli keşif, değişik seslerin karıncakolonisinin değişik tepkilerine yol açması’ dedi. Araştırma Science dergisinde de yayınlandı. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme