İşte En Seçkin Hafızalar!..

İnternet
Memoriad‘dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışmalara lise öğrencisinden, iş adamına, üniversite öğrencisinden emeklilere kadar çok geniş bir yelpazede 2’si bayan 18 kişi katıldı. Yarış...
EMOJİLE

Memoriad‘dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışmalara lise öğrencisinden, iş adamına, üniversite öğrencisinden emeklilere kadar çok geniş bir yelpazede 2’si bayan 18 kişi katıldı.
Yarışmada, Maliye Bakanlığında müfettiş olarak görev yapan Seçkin Altınel, ”isimler ve yüzler”, ”zihinsel toplama” ve ”zihinsel çarpma” kategorilerinde Türkiye şampiyonu olarak 3 altın madalya kazandı.

Hacettepe Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Soner Polat, bilgisayar tarafından karılmış bir deste iskambil kartını 1 dakika 25 saniyede hafızasına yerleştirip doğru hatırlayarak kendisine ait Türkiye rekorunu egale etti. Polat, 0 ve 1 rakamlarından oluşan bin 92 haneli ikili sayı kombinasyonunu hafızasında hatasız tutmayı başararak 2 altın madalya kazandı.

Samsun’da öğretmen olarak görev yapan Dinçer Özdemir ”sayılar maratonu” kategorisinde, THY’de görevli Yeliz Aşık da ”iskambil kartları” kategorilerinde bayanlar Türkiye şampiyonu olarak birer madalya aldı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi