iPhone’da Neler Var Neler!

İnternet
Ayhan  Hülagü’nün heberine göre, iPhone‘un yeni uygulamalarının bazıları depremle ilgili ayrıntılı bilgilere yer verirken, bilmediğiniz bir yerde kıbleyi bulmanıza da yardımcı oluyor....
EMOJİLE

Ayhan  Hülagü’nün heberine göre, iPhone‘un yeni uygulamalarının bazıları depremle ilgili ayrıntılı bilgilere yer verirken, bilmediğiniz bir yerde kıbleyi bulmanıza da yardımcı oluyor. iQuran uygulaması Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumanızı sağlarken, Risale-i Nur programı otobüste Risale okuma fırsatı sunuyor. Bu tür programların yanında sivilceleri yok eden ve röntgen çeken programlar da var. Tansiyonunuz düştüyse hemen telefona uzanın.

iQuran: Seçtiğiniz hafızlar ayetleri okurken siz de bir yandan okumayı sökebilirsiniz. İstediğiniz ayetleri istediğiniz dilde dinleyebilme imkanı sunan program, ayetlerin anlamını da anında gösteriyor.

Risale-i Nur: Bu program eşliğinde istediğiniz zaman Risale-i Nur okuyabilirsiniz. Ücretsiz indirilen program, ‘yanımda kitap yok’ bahanesine son veriyor.

Kıbleyi bul: Kıbleyi bul uygulaması pusula görevi görüyor. 0,99 dolara indirilen program, kıbleyi bulamadığınız zaman Hızır gibi yetişiyor.

Deprem: Hangi ilde ne büyüklükte deprem olduğunu anlatan program, depremleri harita üzerinde gösteriyor. Depremi önceden haber verdiğini sanmayın sakın, sadece bulunduğunuz mekana yakın yerlerde daha önce olan depremlere yer veriyor. Ücretsiz indirilen program, depremleri oluş sırasına, tarihine ve büyüklüğüne göre il il sıralıyor.

Navigasyon programı: 94,99 dolara indirilen bu program, adresi girdiğiniz zaman sizi adrese ulaştırana kadar yönlendiriyor. Hızınızı ve gideceğiniz mesafeyi gösterdiği için de ne kadar sürede hedefe ulaştığınızı belirliyor. Program, zaman kaybına tahammülü olmayanlar ve gezerken sık sık yolunu karıştıranlar için tasarlanmış.

Sivilce silme: AcneApp isimli program, sivilcelerinizi tedavi etmeyi, hatta kırışıklıkları gidermeyi vaat ediyor. Telefonunun ekranından yüze uyguladığı mavi veya kırmızı ışıkla bakterileri öldürdüğü ve yüzü temizlediği iddia ediliyor. Kullanıcıların bir kısmı programın saçma olduğunu, bir kısmı ise kullanıp faydasını gördüğünü söylüyor.

Tansiyon ölçme: HeartWise Blood Pressure Tracker adlı program tansiyon ölçüyor. 1,99 dolara yüklenen program, doktoru ayağınıza getiriyor. Eğlence amaçlı bu program tansiyonunuzu düşürebilir.

Röntgen çekme: İRay X-Ray ve Quik X-Ray gibi eğlence amaçlı yapılan programlar röntgen çekiyor. Programla beraber telefonunuza inen video ve fotoğraflar gerçek bir röntgen anı yaşatıyor adeta. 0,99 dolara bu programlara sahip olabilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi