Herkese 8 Mbps hızda İnternet

İnternet
Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, yeni internet paketinin tanıtımı dolayısıyla İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, bugün çok heyecanlı ol...
EMOJİLE

Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, yeni internet paketinin tanıtımı dolayısıyla İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, bugün çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin çağdaşlaşma yolunda attığı en önemli adımlardan birine bugün şahit olacaklarını söyledi.

Türk Telekom olarak hemen hemen her köye ve mezraya ulaşmış durumda olduklarını belirten Dinçer, internetin daha da hızlanması için yatırımlarının sürdüğünü ifade ederek, “Müşterilerimizin yüzde 85’ini aşan bir kesimine 8 Mbps ve üzeri hızları vermeyi hedefliyoruz” dedi.

ADSL’DE 2005’E GÖRE YÜZDE 412 ARTIŞ
 
Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da, 2005’den bugüne internette hızın artarken fiyatların düştüğünü ifade ederek, 2008’de nüfusa göre ADSL penetrasyonunun yüzde 7,6 seviyesine geldiğini, hane sayısına göre ADSL penetrasyonunun ise yüzde 30,4 olduğunu bildirdi.

Bugünkü tarifelerinin devam ettiğini bildiren Demircan, yeni tarife ile ilgili bilgi verirken de, “8 Mbps’ye kadar 4 GB kotalı 29 lira, 8 Mbps’ye kadar 6 GB kotalı 39 lira ve 8 Mbps’ye kadar sınırsız 49 lira. 15 GB’lik bir sınır koyuyoruz. Buradaki suiistimalleri engellemek için…” şeklinde konuştu. Erem Demircan, tüm abone portföylerinin yüzde 80’inin 4 Mbps ve daha üstü hızlarda interneti kullanabileceğini ifade ederek, müşterilerinin yüzde 95’inin bugünkünden çok daha yüksek süratlere ulaşabileceğini kaydetti. Yeni tarifenin bugün itibariyle toptan satışa çıkarıldığını ve söz konusu fiyatlara her türlü verginin dahil olduğunu bildiren Demircan, düzenledikleri notebook kampanyasına büyük bir ilgi olduğunu, internet penetrasyonunu artırmayı amaçladıklarını, kampanyalarının devam edeceğini söyledi. Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer ise bir soru üzerine, “Türkiye bölgede hak ettiği yere gelecek. Bu tür yatırımlarla ve gerçekleştirilen işbirlikleriyle bunu hayata geçiriyoruz” dedi. Celalettin Dinçer, özel sektöre yönelik tarifeler konusunda çalışma yaptıklarını anlattı.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur