Google Aramada Yenilik Yaptı

İnternet
Google yeniliklerine ara vermeden devam ediyor. Arama devine iki yeni özellik daha eklendi. Google arama konusunda en yakın rakibinin açık ara önünde ama bu dev firmayı rehavete sürüklemiyor. Google L...
EMOJİLE

Google yeniliklerine ara vermeden devam ediyor. Arama devine iki yeni özellik daha eklendi.

Google arama konusunda en yakın rakibinin açık ara önünde ama bu dev firmayı rehavete sürüklemiyor. Google Labs, geliştirtirdiği ve uygulamaya geçirdiği yeni arama özellikleri ile Google’ı daha iyi bir arama motoru haline getirmek için uğraşıyor. Bunun son örneği ise Google’a eklenen iki yeni özellik.

Bu özelliklerden ilki henüz geliştirme aşamasında ve amacı cep telefonu kullanıcılarının arama sonuçlarına daha verimli ulaşabilmesini sağlamak. Geliştirilmekte olan bu araç, internete bağlanabilen bir cep telefonu açıldığı zaman otomatik bir Google araması yapılmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar hızlı arama yapmak istedikleri anahtar kelimeleri sabah gözlerini açtığında ilk iş olarak ceplerinde görebilecekler.

İkinci yenilik ise internet üzerinden gerçekleştirilen aramaları zaman dilimlerine göre aramanızı sağlıyor. Özellikle belli bir konuda haberleri takip etmek isteyenler için oldukça kullanışlı olacak olan bu yenilik uygulanmaya başlandı bile. Bu özelliği Google’ın Gelişmiş Arama seçenekleri içerisinde, Tarih satırında bulabiliyorsunuz. Bu sayfadan ayrıca sadece belirlediğiniz dosya türlerinin (pdf, doc, xls vb) sonuçlardan görüntülenmesini de seçebiliyorsunuz.

Google’ın Gelişmiş Arama sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme